Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Nie jesienią, a w długi majowy weekend odbędzie się druga edycja festiwalu „Karpaty na Widelcu”. I tym razem będzie mu patronował Robert Makłowicz. 

Karpacka Majówka, bo tak ochrzczono trzydniowe wydarzenia, potrwa od 1 do 3 maja. Jej częścią będzie druga edycja festiwalu kulinarnego „Karpaty na Widelcu”. W tym roku potrwa on jeden dzień – 3 maja, i będzie połączony z corocznym Świętem Paniagi. 

Ambasadorem „Karpat na Widelcu” pozostaje dziennikarz i krytyk kulinarny Robert Makłowicz. W tym roku także przyjedzie do Rzeszowa. – Weźmie udział w festiwalowej degustacji oraz zaprezentuje pokaz kulinarny na scenie – zapowiada ratusz. 

Stoiska w pobliżu fontanny

Podobnie jak jesienią zeszłego roku, gdy w dniach 24-25 września odbyła się pierwszej edycja festiwalu (relacje i zdjęcia – TUTAJ i TUTAJ), będziecie mogli skosztować dań inspirowanych kuchnią pogranicza. Przygotuje je kilkunastu podkarpackich szefów kuchni.

Dania będzie można kupić, jak obiecuje ratusz, w atrakcyjnej cenie (w tamtym roku były po 10 zł), a cały dochód trafi do Zespołu Szkół Gospodarczych na szkolenia najzdolniejszych uczniów. Kulinarne stoiska zostaną ustawione w pobliżu fontanny multimedialnej.

Restauratorzy chętni do wzięcia udziału w „Karpatach na Widelcu”, mogą wysyłać zgłoszenia do 31 marca, na adres e-mail: gastro@karpatynawidelcu.pl. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jarmark Karpacki 2023

Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa, poinformowała, że aktualnie trwają też prace nad programem Święta Paniagi. Jak co roku, będą koncerty, pokazy artystyczne, warsztaty dla dzieci i szereg innych atrakcji.

Święto Paniagi i „Karpaty na Widelcu” połączy Jarmark Karpacki, potrwa przez cały majowy weekend na al. Lubomirskich i w jej okolicy. Ruszył nabór wystawców, trwa do 3 kwietnia, do godz. 9:00. Wypełniony formularz należy przesłać na: jarmark@karpatynawidelcu.pl. 

Formularz wraz z regulaminem jarmarku wystawcy znajdą też na estrada.rzeszow.pl. Dodatkowe pytania mogą kierować na wspomniany adres mailowy lub dzwoniąc pod numer: +48 500 048 200, w godz. 11:00-15:00, od poniedziałku do piątku.

oprac. (saba)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama