Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

We wtorek Robert Makłowicz spotka się z rzeszowskimi restauratorami. Tematem rozmów festiwal kulinarny Karpaty na Widelcu.

Robert Makłowicz, krytyk kulinarny i dziennikarz, przyjedzie do Rzeszowa we wtorek, 14 września. 
 
W sali konferencyjnej Hotelu Prezydenckiego w Rzeszowie spotka się z restauratorami, szefami kuchni, hotelarzami, producentami tradycyjnych wyrobów kulinarnych, a także wystawcami.
 
Tematem rozmów będzie festiwal kulinarny Karpaty na Widelcu, którego pierwszą edycję zaplanowano na przyszły rok. Jego patronami są prezydent Konrad Fijołek i właśnie Makłowicz.
 
– Opowiem o koncepcji festiwalu. Odpowiem na pytania. Będę do dyspozycji – zapowiada Robert Makłowicz. Spotkanie ma charakter otwarty. Początek o godz. 10:00.
 
Karpaty w Rzeszowie
Festiwal zapowiedziano w kampanii wyborczej. Miałby promować kulturę spędzania wolnego czasu w restauracjach i tym samym pomóc ich właścicielom wyjść z kryzysu covidowego. 
 
Rzeszowskie „Karpaty na Widelcu” na wzór „Europy na Widelcu”, którą Makłowicz organizuje we Wrocławiu, potrwałyby co najmniej kilka dni. Byłyby też wspólną przestrzenią tradycji i kultury Polski, Rumunii, Ukrainy, Węgier i Słowacji. 
 
(taz)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama