Reklama

Z okazji reedycji kultowej płyty „666” sprzed 30 lat, w najbliższy piątek (11 marca) w Rzeszowie zagra KAT i Roman Kostrzewski. Wcześniej członkowie legendarnego zespołu metalowego spotkają się z fanami w Empiku.

– KAT i Roman Kostrzewski powrócili z zamierzchłej przeszłości –twierdzą dziennikarze muzyczni.

W tym roku mija 30 lat od debiutu płyty „Metal and Hell” i jej polskojęzycznej wersji zatytułowanej „666”, która sprawiła, że powstały w końcówce lat 70. ubiegłego wieku KAT został szybko zaliczony do tzw. „Wielkiej Trójcy Polskiego Metalu”, tuż obok TSA i Turbo.

Dla wielu fanów metalu płyta „666” jest pozycją kultową. W ostatnich latach nie była ona dostępna w oficjalnej sprzedaży. Latem 2014 r. wokalista Roman Kostrzewski wraz zespołem zaszyli się w studio, by ponownie nagrać debiutancki album w wersji Anno Domini 2015.

– Brzmi pierwotnie i dziko, ma w sobie magię wydawałoby się, że zarezerwowaną tylko dla oryginalnych nagrań sprzed blisko 30 lat – ta płyta żyje i kipi energią – uważa Andrzej Sroka, dziennikarz muzyczny Radia Rzeszów.

Roman Kostrzewski mówi, że starą-nową płytę nagrali w niecały tydzień. – Zachowaliśmy żywy charakter wykonania, który łatwo utracić przy wielodniowych sesjach. Materiał zawarty na „666” zyskał nowe, współczesne brzmienie i klimat – twierdzi Kostrzewski.

Historia zespołu KAT, uznawanego za satanistyczny, nie jest jednak usłana różami. W 2004 r. Kostrzewski rozstał się z kolegami i założył „własny” KAT wraz z perkusistą Ireneuszem Lothem, współzałożycielem grupy. Do nazwy nowego zespołu Kostrzewski dołożył swoje nazwisko. Konflikty personalne sprawiły, że na polskiej scenie metalowej funkcjonują dwa KAT-y: Kostrzewskiego oraz gitarzysty Piotra Luczyka.

W piątek (11 marca) w Rzeszowie będzie można posłuchać KAT-a w „wersji Kostrzewskiego”. Zespół zagra w klubie Pod Palmą. Bilety kosztują 40 (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu). Przed KAT-em zagrają także: Strzyga (trash-metal), G-Hud (ciężki metal), Silent Jester (metal-core), M.O.S.F.E.T (metal).

Koncert rozpocznie się o godz. 18:30. Wcześniej, bo o 16:00, będzie można się spotkać z członkami KAT-a w Empiku w Galerii Rzeszów przy al. Piłsudskiego 44.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: