Zdjęcie: Universal Music Polska / materiały prasowe

Kathia otworzy Koncert Główny Europejskiego Stadionu Kultury 2024 w Rzeszowie – poinformowała w poniedziałek Estrada Rzeszowska.

Europejski Stadion Kultury, czyli rzeszowska odsłona Wschodu Kultury, w tym roku odbędzie się już po raz dwunasty w dniach 21-23 czerwca. Festiwal organizuje Narodowe Centrum Kultury wspólnie z miastem Rzeszów i Estradą Rzeszowską.

Tym razem ESK odbędzie się pod hasłem: „Move to change”. Znakiem rozpoznawczym ESK jest Koncert Główny, na którym występują polsko-zagraniczne kolektywy muzyczne. Koncert w ostatnich latach odbywał się w Parku Sybiraków. 

Tak też będzie w tym roku. Koncert Główny ESK odbędzie się w pierwszy dzień festiwalu – 21 czerwca. Organizatorzy w poniedziałek podali, że przed występami kolektywów, koncert otworzy Kathia, rok temu przed publicznością wystąpiła Daria ze Śląska.

Artystów, którzy będą występować kolektywach, Estrada Rzeszowska ma podawać od przyszłego poniedziałku. 

Kathia to 21-letnia songwriterka z Poznania. Oniryczne kompozycje, głęboki głos i poetyckie teksty – to jej znaki rozpoznawcze. Jesienią 2023 r. światło dzienne ujrzał jej debiutancki album „przestrzeń”, zapowiadały go single „Berlin”, „ciało”, czy „lekka jak powietrze”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Publiczności dała się poznać już w 2019 roku, kiedy wydała EP-kę „Town”, na której miesza stylistykę z pogranicza soulu i R&B z domieszką współczesnego rapu. Tworzy muzykę alternatywną, w której ciepłe emocjonalne brzmienia pianina przeplatane są z elektroniką. 

Twórczość młodej artystki doceniło Spotify – listopadzie Kathia została ambasadorką programu Spotify Equal, programu promującego równość w branży muzycznej, jej zdjęcie zawisło jesienią na Times Square w Nowym Yorku.

W styczniu 2024 Kathia została nominowana do nagrody „Bestsellery Empiku” w kategorii Odkrycie. Artystka zagrała ponad 170 koncertów, w tym na takich festiwalach jak: Jarocin Festiwal, Soundrive, Next Fest, Męskie Granie, czy Great September.

Koncert Kathii podczas ESK 2024 rozpocznie się o godz. 20:00. Wstęp bezpłatny. Festiwalowi patronuje Rzeszów News.

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama