Reklama

Film „Kemping” w reżyserii Krzysztofa Jankowskiego otrzymał Grand Prix 12. Multimedia Happy End w Rzeszowie. Złotą Rybę odebrał aktor Marian Dziędziel. Specjalną Złotą Rybę organizatorzy przyznali Bodo Koxowi.

[Not a valid template]

 

Nagrody 12. Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych w Rzeszowie wręczono w sobotę (11 października) w Wojewódzkim Domu Kultury. Na najlepsze filmy przez pięć dni festiwalu głosowała publiczność.

Grand Prix i czek na 3 tys. zł od Multimedia Polska otrzymał Krzysztof Jankowski za niezależną komedię „Kemping” opowiadającą o łamaniu stereotypów podczas rodzinnych wakacji. To już drugie Grand Prix Happy Endu w karierze Jankowskiego. Dwa lata temu w Rzeszowie zwyciężył jego film „Odwyk”.

Najlepszym filmem fabularnym został „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy. Za najlepszy film niezależny został uznany „Nic o Chloe” Dominika Matwiejczyka.

Specjalną nagrodę, po raz pierwszy, przyznali blogerzy Sfilmowani, którzy w tym roku prowadzili rozmowy z twórcami oraz recenzowali na bieżąco filmy konkursowe. Sfilmowaną Złotą Rybę otrzymał film dokumentalny „Skrzydła” opowiadający o studencie, który stara się zbudować skrzydła.

Honorową Złotą Rybę za wspieranie kina niezależnego odebrał aktor Marian Dziędziel, który uczestniczy w licznych projektach tworzonych przez młodych ludzi. Podczas sobotniego spotkania z widzami przyznał, czyta każdy nadesłany do niego scenariusz i propozycję. Rzeszowska widownia mogła zobaczyć aktora właśnie w jednym z takich niezależnych filmów krótkometrażowych pt. „Marionetka”.

W tym roku przyznana została też Specjalna Złota Ryba za uparte dążenie do celu. Otrzymał ją Bodo Kox, dobrze znany rzeszowskiej widowni, czołowy twórca niezależny, który w zeszłym roku zadebiutował profesjonalnym filmem „Dziewczyna z szafy”. Film został doceniony na całym świecie. W zeszłym roku „Dziewczyna…” otrzymała Grand Prix 11. Multimedia Happy End.

Werdykt plebiscytu publiczności

– Grand Prix dla Krzysztofa Jankowskiego za film „Kemping”

– Kategoria: Profesjonalny Film Fabularny: dla Macieja Pieprzycy za film „Chce się żyć”

– Kategoria: Niezależny Film Fabularny dla Dominika Matwiejczyka za film „Nic o Chloe”

– Kategoria: Studencki Film Fabularny dla Aleksandry Góreckiej za film „44”

– Kategoria: Profesjonalny Film Dokumentalny dla Pawła Łozińskiego za film „Ojciec i syn”

– Kategoria : Niezależny Film Dokumentalny dla Kryspina Pluty za film „Optimista”

– Kategoria : Studencki Film Dokumentalny dla Rafała Makolądry za film „Ludzie ze stali”

Pozostałe nagrody

– Sfilmowana Ryba dla filmu „Skrzydła” Michała Bajtały

– Wyróżnienie dla Kamili Józefowicz za film „Galumphing”

– Honorowa Złota Ryba dla Mariana Dziędziela

– Specjalna Złota Ryba dla Bodo Koxa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.