Kenijczyk zwycięzcą 10. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Frekwencyjny rekord [FOTO]

1 h 5 min. i 49 s to najlepszy czas 10. edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego, który w niedziele odbył się na ulicach Rzeszowa. Najlepszy okazał się Kimaiyo Maiyo z Kenii.

Drugie miejsce również zajął Kenijczyk – Bernard Matheka. Jego czas to 1 h 6 minut i 14 s. Na podium znalazł się również Paweł Ochał z Bydgoszczy. Stawiał dzielny opór Kenijczykom. Ochał osiągnął czas 1 h 6 min. i 27 s. W pierwszej dziesiątce było siedmiu Polaków. Najlepszy rzeszowianin – Paweł Smędowski – zajął piąte miejsce z czasem 1 h 9 min. i 39 s.

Wśród kobieta najlepsza była Olena Burkovska z Ukrainy, zajęła 15. miejsce – 1 g 17 min. i 34 s, druga była Jepkurui Gladys z Kenii, a trzecia Polka – Anna Rostkowska ze Szklarskiej Poręby. Pełne wyniki półmaratonu możecie sprawdzić TUTAJ.

W 21-kilometrowym 10. PKO Półmaratonie Rzeszowskim wzięło udział prawie 1400 zawodników z całej Polski i z zagranicy. Zawodnicy wystartowali o godz. 11:00 sprzed centrum handlowego Millenium Hall przy al. Kopisto. Tam też była meta.

W ramach Półmaratonu Rzeszowskiego startowało także ponad 30 sztafet w trzeciej edycji Sztafety Półmaratońskiej (5 km, 5 km, 6 km, 5 km). Najlepszą okazała się sztafeta CWKS Resovia Rzeszów – 1 h 12 min. i 12 s. Drugie miejsce zajęła sztafeta Ultra – 1 h 12 min. i 26 s. Trzecia pozycja przypadła „Górskim Wilkom” – 1 h 14 min. i 5 s. Pełne wyniki sztafet dostępne są TUTAJ.

10. PKO Półmaraton Rzeszowski poprzedził SPAR-ing na 5 km, w którym uczestniczyło ok. 400 osób. SPAR-in wygrał Paweł Olijnyk z Ostrowa Wielkopolskiego. Drugie miejsce zajął Konstantyn Koliada ze Lwowa. Trzeci był Patryk Marszałek z Rzeszowa. Pełne wyniki SPAR-ingu TUTAJ.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe medale. Dla najlepszych były także puchary i nagrody finansowe.

– W całej niedzielnej imprezie wzięło udział ok. 2 tysiące osób. Z każdym rokiem bijemy kolejny rekord frekwencyjny. Pogoda nam dopisała, kibice również. Wyniki zawodników były dobre. Rzeszów kocha bieganie. To widać po liczbie uczestników. Każda nowa edycja, to bicie kolejnego rekordu. Coraz więcej ludzi łapie bakcyla i biega. To sport, który wciąga. Wystarczy założyć buty. W bieganiu każdy znajdzie swój cel – uważa Piotr Kowal ze stowarzyszenia Rzeszów Biega, które były głównym organizatorem półmaratonu.

Niedzielna impreza rozpoczęła cykl trzech imprez „Rzeszów Biega”. Przed nami jeszcze 5. PKO Maraton Rzeszowski (8 października) i  5. PKO Bieg Niepodległości (11 listopada). 11 czerwca odbędzie się również Rzeszowska Piątka, czyli bieg na 5 km na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej.