Reklama

Dwóch kibiców PGE Marmy Rzeszów trafiło do szpitala. Zostali pobici przez kiboli ŁKS Łódź, którzy zaatakowali busa, wracającego w niedzielę wieczorem po meczu z Orłem Łódź.

O pobiciu rzeszowskich kibiców żużla poinformowało Radio Łódź. Całe zdarzenie miało miejsce około godz. 19:30 w miejscowości Diabla Góra w powiecie opoczyńskim.

– Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wracających z meczu żużla w Łodzi kibiców podjechały trzy samochody. Na razie ustalamy ich marki, z których wysiadło kilku mężczyzn. Pomiędzy grupami doszło do starcia w wyniku którego dwie osoby z busa trafiły do szpitala w Opocznie. Pojazdy osobowe oddaliły się przed przybyciem policji. Funkcjonariusze już rozpytują na okoliczność zdarzenia osoby biorące udział w starciu – powiedział Radiu Łódź komisarz Adam Komasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Sprawcami, którzy zaatakowali kilkunastu kibiców PGE Marmy Rzeszów, wracających busem z meczu w Łodzi, byli prawdopodobnie kibole łódzkiego ŁKS. Radio Rzeszów podało, że napastnicy jechali autami z zasłoniętymi tablicami rejestracyjnymi. Zajechali drogę busowi, a potem doszło do starcia. Sprawcy byli wyposażeni w kije bejsbolowe. Uciekli, gdy się dowiedzieli, że została wezwana policja. Napastnicy zdążyli jeszcze poważnie uszkodzić busa.

Policja w Opocznie poszukuje świadków zdarzenia. Można dzwonić na numer: (44) 754-61-11.

PGE Marma Rzeszów przegrała wyjazdowe spotkanie z Orłem Łódź: 43-47. To był ostatni mecz rundy zasadniczej. W play-off zmierzy się z Carbonem Startem Gniezno.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: