Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News

Policja mobilizuje swoje siły na niedzielne popołudnie. Na Rynku pojawią się kibice Stali Rzeszów, by świętować awans piłkarzy do I ligi. W tym samym czasie na Placu Cichociemnych szalikowcy Resovii urządzają pikietę antywojenną.

W niedzielę (22 maja) na Stadionie Miejskim Stal przy ulicy Hetmańskiej piłkarze rozegrają ostatni mecz 34. kolejki eWinner 2. ligi. Zmierzą się z rezerwami Lecha Poznań. Piłkarze Stali już wcześniej zapewnili sobie awans do I ligi.

Po meczu z Lechem (początek spotkania o godz. 12:30, transmisja w TVP Sport)), fani biało-niebieskich przejdą na rzeszowski Rynek, by świętować historyczny awans piłkarzy do wyższej klasy rozgrywek – po 28 latach.  

Zgodnie z zapowiedziami, kibiców Stali na Rynku ma być około 2000. Zgromadzenie zarejestrowano na godz. 14:30. Tymczasem, niedaleko Rynku, 200 metrów dalej, na Placu Cichociemnych swoje zgromadzenie zarejestrowali szalikowcy Resovii Rzeszów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Oficjalnie resoviacy o 14:30 urządzają pikietę przeciwko wojnie na Ukrainie. W pikiecie, jak podano w zgłoszeniu do urzędu miasta, ma wziąć udział ok. 2500 osób. Wieczorem, na 20:30, resoviacy zarejestrowali drugie zgromadzenie, tym razem na ok. 3000 osób. 

Rzeszowski Rynek od lat uchodzi za „terytorium” Resovii. Policja nie wyklucza starć między pseudokibicami Resovii i Stali, dlatego na Rynku pojawią się zwiększone siły funkcjonariuszy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama