Reklama

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali pseudokibica Radomia. Dopuścił się na na tle narodowościowym. Po kilkumiesięcznym dochodzeniu usłyszał zarzuty.

Do wszczęcia sprawy, a w konsekwencji postawienia zarzutów doprowadziła analiza materiałów zabezpieczonych przez policjantów podczas rozgrywek piłkarskich. Analiza na zakończenie ubiegłorocznej jesiennej rundy rozgrywek wykazała, że na meczu II ligi pomiędzy drużynami Resovii Rzeszów, a Radomiakiem Radom doszło do publicznego znieważenia grupy osób na tle narodowościowym.

„W trakcie meczu jeden z radomskich pseudokibiców publicznie wykrzykiwał znieważające naród żydowski hasła. Na podstawie zarejestrowanego materiału dochodzenie w sprawie wszczęli policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców rzeszowskiej komendy. Współpracując z kryminalnymi z komendy w Radomiu ustalili, że sprawcą przestępstwa jest 24-letni mieszkaniec Radomia” – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Mężczyźnie przez wiele tygodni udawało się uniknąć odpowiedzialności. Prokuratura Rejonowa dla Miasta Rzeszowa wydała nakaz zatrzymania 24-latka. We wtorek rzeszowscy policjanci wspólnie z kolegami z Radomia zatrzymali tam podejrzanego. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty publicznego znieważenia na tle narodowościowym. Przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: