Kibole z Rzeszowa zamieszani w handel narkotykami. Duża akcja CBŚP [VIDEO]

0
Reklama

Produkcja i przemyt narkotyków, handel bronią palną i czerpanie korzyści z nierządu innych osób. Centralne Biuro Śledcze Policji namierzyło 29 podejrzanych. Wśród nich są także kibole z Rzeszowa.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi warszawskie CBŚP pod nadzorem nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Na celowniku są członkowie zbrojnej grupy przestępczej, która – jak twierdzi CBŚP – działała od kilku lat na Mazowszu i w województwie lubelskim. 

Gang zajmował się produkcją, przemytem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, a także handlem bronią palną i czerpaniem korzyści z nierządu innych osób.

– Niektórzy z nich mogą mieć powiązania z pseudokibicami różnych klubów sportowych m.in. z Warszawy, Zamościa czy Rzeszowa – poinformowała podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji. 

Na przełomie sierpnia i września policjanci uderzyli w grupę przestępczą. W Warszawie, jej okolicy, a także w Lublinie, Zamościu i innych miejscowościach zatrzymano 14 osób, a 15 kolejnych wyciągnięto z zakładów karnych lub aresztów, gdzie na co dzień siedzieli.

Funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia do produkcji mefedronu oraz trzy dwustulitrowe beczki z substancją chemiczną, która jest poddawana analizie. W akcji uczestniczyło ponad 200 funkcjonariuszy CBŚP i z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”.

W warszawskiej prokuraturze 11 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, z czego pięć jest podejrzanych o kierowanie gangiem. Na liście zarzutów są m.in. przemyt narkotyków, posiadanie i udział w obrocie bronią.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: