Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Dodatkowe miejsca parkingowe miały być gotowe w ubiegłym roku. Po miesiącach oczekiwań, ratusz ma dobrą wiadomość dla mieszkańców osiedla Piastów.

– Co z miejscami postojowymi przy ul. Krzywoustego, które miały powstać w 2021 roku? – pyta Piotr, Czytelnik Rzeszów News. – Na ulicy nadal panuje koszmar, auta nie mogą się rozminąć, chodniki zastawione autami, z uliczek bocznych ciężko wyjechać. Uporządkowanie komunikacyjne na tej ulicy mieliśmy obiecywane już od kilku lat – dodaje.

To nie pierwszy raz, gdy mieszkańcy upominają się o nowe miejsca postojowe. Gdy przypominali o sobie w połowie ubiegłego roku, urzędnicy mówili, że inwestycja jest w końcowej fazie projektowania. 

Na budowę 18 miejsc parkingowych miasto ogłosiło przetarg pod koniec stycznia br. Zgłosiły się trzy firmy. – Ich oferty wahają się od 231 do 303 tys. zł – wyjaśnia Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Miasta.

Dwa lata temu budowa nowych miejsc parkingowych była jednym ze zwycięskich projektów Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na inwestycję przewidziano 200 tys. zł. Teraz urzędnicy muszą przeanalizować oferty firm. W marcu planują podpisać umowę z wykonawcą. Na wykonanie inwestycji będzie miał 4 miesiące.

Dodatkowe miejsca postojowe będą wzdłuż ulicy Krzywoustego od strony budynków o numerach 1, 3, 5, 7.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama