Kiedy zostanie poszerzona ul. Herbowa? Mieszkańcy czekają już trzy lata `

0
Reklama
“Miasto obiecywało, że poszerzy ul. Herbową, gdy zakończy się budowa odwodnienia na osiedlu Budziwój. Inwestycja już się kończy. Niestety, wciąż nic nie słychać o przetargu na poszerzenie drogi” – piszą Czytelnicy Rzeszów News. 

 
 
 
Ul. Herbowa przed nadchodząca zimą spędza sen z powiek mieszkańcom, którzy przy niej mają swoje domy. Dlaczego? Bo niespełna kilometrowa droga jest wąska – dwa samochody mają problem, aby się na niej minąć. W związku z tym, mieszkańcy chcą, aby jak najszybciej ul. Herbową poszerzono, tym bardziej, że proszą już o to od trzech lat. 
 
“Co roku budowanych jest przy ul. Herbowej około 40-50 nowych domów. Deweloperzy budują szeregówki i bliźniaki, dużo osób prywatnych wybudowało nowe domy. Ruch jest ogromny, ponieważ od ul. Herbowej odchodzi kilkanaście bocznych uliczek” – pisze Łukasz, Czytelnik Rzeszów News. 
 
“Miasto obiecywało, że poszerzy ul. Herbową, gdy zakończy się inwestycja budowy odwodnienia na osiedlu Budziwój. Ta inwestycja już się kończy. Niestety, wciąż nic nie słychać o przetargu na poszerzenie drogi i budowę chodników oraz oświetlenia” – dodaje. 
 
Ratusz mieszkańców ul. Herbowej uspokaja i zapewnia, że o nich pamięta, ale przypomina, że w pierwszej kolejności musi zostać wykonana do końca kanalizacja deszczowa, by móc poszerzyć drogę.
 
– Inwestycja, zgodnie z harmonogramem prac, ma zakończyć się w kwietniu 2020 roku. Wówczas będzie można ogłosić przetarg na wykonanie dokumentacji. Poszerzenie ul. Herbowej planujemy na 2021 rok – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z Urzędu Miasta Rzeszowa. – Obecnie mamy gotową już koncepcję poszerzenia ulicy – dodaje.
 
Koncepcja zakłada poszerzenie ul. Herbowej do 7 metrów. Ponadto, mają powstać zatoki autobusowe, nowe oświetlenie, a także po jednej stronie chodnik, a po drugiej ścieżka rowerowa. Urzędnicy na dziś nie są jeszcze w stanie oszacować, ile inwestycja mogłaby kosztować.
 
(jg)
 
redakcja@rzeszow-news.pl 

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: