Zdjęcie: Maciej Rałowski
Reklama

Radni Boguchwały nie zgodzili się na to, by do Rzeszowa zostały przyłączone sołectwa Kielanówka i część sołectwa Racławówka (tzw. Racławówka Doły).

Jednogłośną uchwałę w tej sprawie Rada Miasta w Boguchwale podjęła podczas czwartkowej sesji. Radni podjęli ją w oparciu o wyniki konsultacji społecznych, które zostały przeprowadzone na terenie gminy w dniach 11-15 stycznia.

– W konsultacjach wzięło udział 2 815 osób. Przeciw przyłączeniu terenów sołectwa Kielanówka i części sołectwa Racławówka opowiedziało się 2 552 osoby. Za przyłączeniem opowiedziało się 179 osób. Wstrzymało się 79 osób. 5 głosów było nieważnych – poinformował Urząd Miasta w Boguchwale.

Kielanówka i Racławówka Dolna są na liście 12 sołectw, które Rzeszów chciałby włączyć w swoje granice. Oprócz sołectw, stolica Podkarpacia zabiega o włączenie w granice miasta gminy Krasne.

Do końca stycznia w Rzeszowie trwają konsultacje społeczne wśród mieszkańców. Takie konsultacje odbywać się będą także w tych miejscowościach, które ratusz chce wyciągnąć z sąsiednich gmin. W Boguchwale już się zakończyły. Dla Rzeszowa wyniki są niekorzystne.

Oprócz Kielanówki i Racławówki Dolnej, Rzeszów chce do swoich granic włączyć także Malawę z gminy Krasne, Matysówkę z gminy Tyczyn, Bziankę i Rudną Wielką ze Świlczy, Miłocin, Pogwizdów Nowy, Rudną Małą z gminy Głogów Małopolski, Zaczernie, Nową Wieś, Jasionkę (port lotniczy i tereny wokół niego) z Trzebowniska.

Wyniki konsultacji nie są wiążące dla ostatecznej decyzji, którą podejmie Rada Ministrów, czyli rząd. Ratusz chciałby, żeby gmina Krasne i 12 sołectw były częścią Rzeszowa od początku 2017 r. W między czasie opinię w tej sprawie wyda wojewoda podkarpacki, który swoje stanowisko wraz z wynikami konsultacji przekaże do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Rząd w sprawie poszerzenia granic Rzeszowa decyzję podejmie do 31 lipca. Poszerzenie granic nastąpiłoby od 1 stycznia 2017 r.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

11 KOMENTARZE

 1. Jak byś bucu marchewkę dalej hodował jak dziadzio i pradziadzio to przynajmniej tesco nie musiało by jej z zagranicy sprowadzać. Zachciało się burakom do miasta. Woda w kranie i inne luksusy. A ciągnąć dalej wodę ze studni i tak raz w tygodniu się myjecie, wystarczy do jakiegokolwiek autobusu wsiąść i czuć was z daleka.

 2. Argi? Chyba AGRI małorolny. ja mieszkam w Rzeszowie i to jakoś dziwnym trafem w domu a nie w bloku. Całe szczęście, że takim chamom jak ty, z ryjem czerwonym, wiatrem wysmaganym, nie udaje się „transfer” do Rzeszowa. Mamy lepszych ludzi na import. Może trzeba było skończyć jakąś szkołę? Może by się udało. Chciałbym zobaczyć te twoje luksusy. Jak cię nie było stać żeby mieszkanie w Rzeszowie wynająć ciołku wsiowy, to widzę już tą twoją luksusową lepiankę. Pewnie z butelek po wódzie i puszek po piwie. Europejczyk z ciebie jak z koziej dupy flet boczny. I wara chamie od prezydenta Ferenca – pokazałeś właśnie dlaczego nie chcemy tutaj takich buraków ćwikłowych jak ty. A prawo rynku jest takie a nie inne, bo właśnie takie pasożyty jak ty przyjeżdżają do miasta i pracują za 100PLN za miesiąc. Nie dziwne, że opinia o podkarpaciu „tania siła robocza”. Juny oborne jak ty taką opinię tworzą. Taką samą robotę i opinię mają murzyni w USA. I na koniec: Wal się na ryj, i nie dziw się jak ci ktoś kiedyś w Rzeszowie powietrze pospuszcza z malucha RZE pod tesco.

 3. Weź, geniuszu, pod uwagę, że gdyby nie klienci ze wsi to część tych hipermarketów nigdy by się w Rz nie otworzyła. Z samych „bogaczy” z Nowego Miasta i Baranówek raczej by nie wyżyli :)))))

 4. Jak czytam te wypociny, to widzę że sama śmietanka MIEJSKIEJ inteligencji tutaj pisze. To wy się ocknijcie, mądrale gnieżdżące się w blokach z wielkiej płyty. Jedyna „korzyść” z przyłączenia to wyższe podatki, woda i ścieki. No i dumnie wożone RZ na tablicach 🙂 Za całą działkę płacę podatek dokładnie taki jaki płaciłem za 23 metry pod garażem w Rzeszowie. Obecnie, jako „wiejski cham” mieszkam wygodnie we własnym domu poza Rzeszowem i mam w dupie Ferenca i jego przyłączenie.
  Rozejrzyjcie się, jak funkcjonują naprawdę duże miasta w Europie i na świecie. Ludzie mieszkają poza, a dojeżdżają do pracy w mieście. I nikt im wjazdu nie broni.
  A może nie wpuszczać również tych z Gdańska i Paryża, bo nie chcą się przyłączyć 🙂
  Ciemnogród, Panowie. Przyłączenie musi być dobrowolne. Ludzie z ościennych gmin muszą widzieć JAKIEKOLWIEK korzyści, a nie wyższe opłaty i tablice RZ. A co do pracy…Prawo rynku, widocznie „wieśniaki” sa lepsze od „miastowych” 🙂

 5. Zrobić bramki jak na autostradzie. Bramki tylko na pasach prowadzących DO miasta. I niech płacą przynajmniej tak za odśnieżanie czy malowanie coroczne pasów i zebry

 6. A co sie dziwicie. Jak ktoś był całe życie wójtem to co innego potrafi? Toć do śmierdzi będzie bronił stołka huj tam z dobrem wspólnym liczą sie tylko jego 4 litery i klimatyzowane biuro

 7. Nie chcą do rzeszowa a ferenc z podatków mieszkańców będzie im drogi poszerzał i niedługo nowy most robił? MPK powinny sie zatrzymywać kilometr od granic miasta i niech na nogach zapierdalają samoluby. Płatna strefa TYLKO dla rejestracji z po za Rzeszowa! Płacisz TU podatki parkujesz za free. Jesteś jebanym wieśniakiem samolubem płacisz za możliwość postoju. Tu nie ma sie co patyczkować jedną ręką trzymać za morde drugą za jajca aż będą barany kwiczeć

 8. Zgadzam się w zupełności. Szkoda, że ten ciemny naród nie chwyta ile zyska nawet na samej likwidacji posady Wójtów. przecież rada miast Rzeszowa czy ich włączą, czy nie to angaż weźmie ten sam, a za pieniądze Sołtysów i Wójtów można zrobić infrastrukturę na terenach przyłączonych, albo wybudować przedszkola. Ludzie ocknijcie się!

 9. kur.wa do rzeszowa nie chcą, podatków w Rz płacić nie chcą ale do pracy do Rzeszowa to chcą, do hipermarketów też, całe parkingi zawalone RZE i innymi baranami.

 10. Po co się w ogóle wieśniaków pytać o zdanie, jak oni i tak nie rozumieją o co chodzi? Panowie wójtowie i inne sołtysowstwo nastawiają wsiurów przeciw, demonizując przyłączenie do Rzeszowa, bo im się posadki ciepłe pourywają i do normalnej roboty trzeba będzie się zabrać, a ciemny naród to łyka jak młode pelikany.

Comments are closed.