Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

500-złotowym mandatem i 10 punktami został ukarany 53-letni kierowca mercedesa, który na dębickim odcinku autostrady A4 jechał z prędkością 248 km/h. 

Kierowcę mercedesa namierzyli policjanci ze specjalnej grupy „Speed”, która tropi piratów drogowych. Jak poinformowała podkom. Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, 53-latek został zatrzymany na dębickim odcinku A4.

– Pędził z prędkością 248 km/h. Kierowca przekroczył prędkość o ponad 100 km/h. 53-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi – przekazuje nam podkom. Ewelina Wrona.

53-latek nie jest jedynym kierowcą, który w ostatnim czasie został zatrzymany przez „speedowców”. Policyjny wideorejestrator w nieoznakowanym BMW namierzył tym razem w Woli Ocieckiej w powiecie ropczycko-sędziszowskim 45-letniego kierowcę VW, jadącego drogą wojewódzką nr 986.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Kierowca wyprzedzał autobus na podwójnej linii ciągłej – dodaje podkom. Ewelina Wrona. Kierowca volkswagena także został ukarany mandatem i punktami karnymi.  

Podkarpaccy policjanci twierdzą, że nadmierna prędkość, brawura i przecenianie własnych umiejętności w dalszym ciągu są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. – Apelujemy o rozwagę i rozsądek za kierownicą – dodają funkcjonariusze. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama