Reklama

Postępowanie sądowe czeka 33-letnią mieszkankę Podkarpacia za wykroczenie drogowe. Kobieta został nagrana przez innego kierowcę.

Kolbuszowscy policjanci skierowali do sądu sprawę przeciwko kobiecie. Było to możliwe, dzięki filmowi, jaki policja otrzymała od innego kierowcy, który nagrał „bohaterkę”.

Od 1 lipca w wydziale ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie działa skrzynka pocztowa „Stop agresji drogowej”. I nie ma dnia, by na skrzynkę (stopagresjidrogowej@podkarpacka.policja.gov.pl), nie nadchodziły nagrania i zdjęcia dokumentujące wykroczenia kierowców.

W sierpniu br. jadący przez Hadykówkę mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, zarejestrował kamerą samochodową wykroczenie popełnione przez kierowcę samochodu marki Kia, który jadąc krajową „dziewiątką” wyprzedzał pomimo zakazu i jednocześnie na przejściu dla pieszych.

Nagranie wraz z informacją trafiło na skrzynkę mailową podkarpackiej policji.

Czynności wyjaśniające w tej sprawie przeprowadzili kolbuszowscy policjanci z zespołu ds. wykroczeń. Funkcjonariusze przesłuchali świadka zdarzenia i ustalili kierującą samochodem. 33-letnia kobieta usłyszała zarzut popełnienia wykroczeń drogowych.

Mieszkanka Podkarpacia przyznała się do naruszenia przepisów drogowych. Materiał wraz z wnioskiem o ukaranie kobiety trafił do sądu do sądu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

  1. Wszyscy narzekają na fotoradary, mandaty nakładane przez policję, fotoradary straży miejskiej itd. A tu jeszcze dojdą nam do tego nagrania z samochodów innych użytkowników ruchu. Ma to sens tylko wtedy, gdy sytuacje na drodze naprawdę będą zagrażały życiu innych ludzi. Natomiast jeśli każde mniejsze wykroczenie będzie wysyłane do Policji to bardzo szybko będzie się można pozbyć prawa jazdy ;/ Rozumiem również, że jesteśmy krajem gdzie nagminnie dochodzi do wypadków, ale bez przesady.

  2. Gdyby w tym kraju ludzie przestrzegali przepisow, to takie “akcje spoleczne” nie byly by potrzebne. W bogatszych krajach zachodnich jakos nie ma problemu nadmiernej predkosci, czy wyprzedzania w miejscach niedozwolonych. Nie wierze, ze ta kobieta nie mogla poczekac tych kilku sekund, zeby moc wyprzedzic zgodnie z przepisami… btw, jakby doszlo do wypadku, a sprawca uciekl z miejsca zdarzenia (co w tym kraju tez sie zdarza), to wtedy “kapus” i “swinia” stalby sie prawie bohaterem…

  3. no chyba lepiej wsypywać na siebie bo niektórzy maja w dupie ze sa przepisy takie a nie inne a potem zdziwienie ze kierowcy zabijają ludzi na przejściu dla pieszych.. to wy macie cos nie tak z glową 🙂 bardzo dobrze ktoś robi jest dostarcza takie nagrania policji 😉 jak lamiesz prawo to musisz być za to ukarany, trudno 🙂

  4. Tak, wsypujmy się nawzajem polaczki. Za dużo pieniędzy wszyscy mamy. Baba miała kilometr widoczności do przodu, ładną pogodę i dobry samochód, to wyprzedziła malkontentów. Gdzie tutaj zagrożenie dla ruchu? Ale trzeba jej doje**** bo kilka kresek przejechała. Pozdrawiam świnię-kapusia – autora nagrania.

  5. Ludzie zastanówcie się nad sobą!!!! Nie dość, że z każdej strony straszą nas mandatami i różnego rodzaju karami, już żyjemy w państwie policyjnym to jeszcze sami na siebie donośmy!!! Brak słów!

  6. Przesyłający takie nagrania organom ścigania, są prawdziwymi bohaterami, zapewne bohatersko zgłaszają również drobnych sklepikarzy do urzędu skarbowego za nie wybite paragony czy do sanepidu za wynalezione na półeczkach przeterminowane batoniki.
    / sarkazm off

Comments are closed.