Postępowanie sądowe czeka 33-letnią mieszkankę Podkarpacia za wykroczenie drogowe. Kobieta został nagrana przez innego kierowcę.

Kolbuszowscy policjanci skierowali do sądu sprawę przeciwko kobiecie. Było to możliwe, dzięki filmowi, jaki policja otrzymała od innego kierowcy, który nagrał „bohaterkę”.

Od 1 lipca w wydziale ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie działa skrzynka pocztowa „Stop agresji drogowej”. I nie ma dnia, by na skrzynkę (stopagresjidrogowej@podkarpacka.policja.gov.pl), nie nadchodziły nagrania i zdjęcia dokumentujące wykroczenia kierowców.

W sierpniu br. jadący przez Hadykówkę mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, zarejestrował kamerą samochodową wykroczenie popełnione przez kierowcę samochodu marki Kia, który jadąc krajową „dziewiątką” wyprzedzał pomimo zakazu i jednocześnie na przejściu dla pieszych.

Nagranie wraz z informacją trafiło na skrzynkę mailową podkarpackiej policji.

Czynności wyjaśniające w tej sprawie przeprowadzili kolbuszowscy policjanci z zespołu ds. wykroczeń. Funkcjonariusze przesłuchali świadka zdarzenia i ustalili kierującą samochodem. 33-letnia kobieta usłyszała zarzut popełnienia wykroczeń drogowych.

Mieszkanka Podkarpacia przyznała się do naruszenia przepisów drogowych. Materiał wraz z wnioskiem o ukaranie kobiety trafił do sądu do sądu.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama