Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Prawo jazdy stracił 56-letni mężczyzna, który we wtorek po południu w Rzeszowie peugeotem potrącił na przejeździe dla rowerów dwójkę rowerzystów. 

Wypadki w takich okolicznościach, jak ten we wtorek, są regularnie w Rzeszowie. Ok. godz. 14:00 na skrzyżowaniu ulicy Podkarpackiej z Wetlińska 56-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który kierował peugeotem, jechał w kierunku centrum miasta.

– Potrącił dwoje rowerzystów przejeżdżających przez jezdnię, przez przejazd dla rowerów – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, ze kierowca peugeota omijał samochody, które zatrzymały się, by rowerzyści mogli przejechać na drugą stronę ulicy. W wyniku potrącenia, ranni zostali 29-letni mężczyzna narodowości gruzińskiej oraz 26-letnia kobieta.

– Oboje to mieszkańcy Rzeszowa. Poszkodowani rowerzyści zostali przewiezieni do szpitala – dodaje nadkom. Szeląg.   

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali prawo jazdy 56-latka, który kierował peugeotem. Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśnia policyjna ekipa wypadkowa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: