Zdjęcie: Pan Piotr / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Rzeszowscy kierowcy sugerują drogowcom, by usunęli tor z ulicy Podkarpackiej w Rzeszowie. – Niszczymy zawieszenia w swoich autach – mówią.

Na ten problem zwrócił nam uwagę pan Piotr, Czytelnik Rzeszów News.

„Chodzi o przejazd kolejowy na ul. Podkarpackiej. Jeden z torów na tym przejeździe kiedyś prowadził do bocznicy na WSK. W zeszłym roku został zlikwidowany. Obecnie na miejscu torów jest budowana hala. Czy w takim razie władze miasta nie mogłyby ułatwić życia kierowcom i usunąć tor z drogi, by ci nie musieli niszczyć zawieszenia w swoich autach?” – napisał do nas pan Piotr.

Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, twierdzi, że właścicielem toru jest Pratt&Whitney Rzeszów (dawna WSK).

– Na etapie modernizacji ulicy Podkarpackiej zwracaliśmy się do firmy z pytaniem o wydanie warunków technicznych dla tego toru. Otrzymaliśmy odpowiedź, że jest on elementem strategicznym firmy i nie można go usunąć. Poza tym, w dalszym ciągu obowiązuje trwałość projektu modernizacji ul. Podkarpackiej i na razie nie możemy wprowadzać żadnych zmian – mówi Świder.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.