Zdjęcie: Pixabay

Podkarpaccy policjanci apelują o rozwagę na drogach. Opady deszczu sprawiły, że jezdnie są śliskie. 

Panująca obecnie na terenie Podkarpacia pogoda sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne, zarówno dla kierowców, jak i pieszych. – Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi – zakomunikowała w czwartek Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

Jezdnie są śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. – Pamiętajmy, że opady w połączeniu z niską temperaturą wydłużają drogę hamowania pojazdu, bardzo łatwo na mokrej i śliskiej jezdni wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem – dodają podkarpaccy policjanci.

Wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy, pamiętajcie, by poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegajcie ograniczeń prędkości. – Wolniej znaczy bezpieczniej – przypomina KWP Rzeszów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Szczególnie uważać trzeba w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajcie też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierowca może nie zdążyć wyhamować. Policjanci apelują również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd.

– Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować – dodają policjanci. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama