Zdjęcie: Policja.pl

10-letnia dziewczynka i 14-letni chłopiec trafili do szpitala. Oboje zostali potrąceni we wtorek po południu w Rzeszowie przez 20-letnią kierującą audi Q7.

O wypadku poinformowali nas Czytelnicy Rzeszów News. Do zdarzenia doszło po godz. 17:00 na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Michała Archanioła.

– 20-letnia kierująca audi Q7 jechała al. Niepodległości w stronę ul. Michała Archanioła. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kobieta omijała autobus MPK, którego kierowca zatrzymał się przed przejściem dla pieszych – mówi Bartosz Wilk z podkarpackiej policji.

Gdy kobieta omijała autobus, potrąciła na przejściu dwoje dzieci.

– 10-letnią dziewczynkę, która przez przejście prowadziła rower oraz 14-letniego chłopca, który jechał na rowerze za dziewczynką. Dzieci z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala na badania – dodaje Wilk.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policja wyjaśnia dokładne okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że 20-latka, która kierowała audi, była trzeźwa.

Policjanci nie zatrzymali kobiecie prawa jazdy, choć wielokrotnie mówili, że za tego typu wykroczenia kierowców nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

– Dotychczasowe ustalenia są wstępne. Policjanci muszą m.in. sprawdzić okoliczny monitoring, który być może zarejestrował zdarzenie, co będzie pomocne przy wyjaśnianiu okoliczności wypadku – tłumaczy Bartosz Wilk.

(ram, kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama