W najbliższą środę (15 października, godz. 19.00) Kino Helios w Rzeszowie przy Powstańców Warszawy pokaże w ramach Kina Konesera film „Podróż na sto stóp”. To historia o jedzeniu, pojedynkach kucharzy i  rywalizacji.

Dystyngowana Madame Mallory (Helen Mirren) od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. A przyznane lokalowi prestiżowe trzy gwiazdki w słynnym Przewodniku Michelina napawają dumą wszystkich mieszkańców.

Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Mumbaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Mallory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania.

Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę?

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na ten film w Heliosie przy Powstańców Warszawy w Rzeszowie (15 października, godz. 19.00). Aby je zdobyć, należy odpowiedzieć na pytanie: kto jest autorem książki, na podstawie której powstał scenariusz filmu?

Zasady konkursu

Odpowiedź na pytanie należy przesłać na adres: redakcja@rzeszow-news.pl. W tytule maila należy podać: Kino Konesera

Zgłoszeń należy dokonać imiennie (należy podać imię i nazwisko).

Udział w konkursie i podanie danych osobowych jest dobrowolne. Dane osobowe wykorzystane będą do weryfikacji tożsamości uczestników i odbioru nagród.

Konkurs trwa do wtorku (14 października) do godziny 20:00. O wygranej zwycięzcy zostaną powiadomieni mailem do godz. 22.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama