W najbliższą środę (3 grudnia, godz. 19.15) Kino Helios w Rzeszowie przy Powstańców Warszawy pokaże w ramach Kina Konesera film „20 000 dni na Ziemi” o tym, jak być Nickiem Cavem.

Dzień numer 20 000 w życiu Nicka Cave’a – od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie – zamienia się w niezwykły i fascynujący portret artysty. W swoim filmowym debiucie Jane Pollard i Iain Forsyth łączą fikcję z prawdą, a sprawy publiczne z prywatnymi, by opowiedzieć historię jego życia.

W „20 000 dni na Ziemi” widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie, albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali: Blixy Bargelda z The Bad Seeds czy gwiazdy pop Kylie Minogue. Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave’a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty „Push the Sky Away”.

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na Kino Konesera w Heliosie przy Powstańców Warszawy w Rzeszowie (3 grudnia, godz. 19:15). Aby je zdobyć, należy odpowiedzieć na pytanie: kim jest Nick Cave?

Zasady konkursu

Odpowiedź na pytanie należy przesłać na adres: redakcja@rzeszow-news.pl. W tytule maila należy podać: Nick

Zgłoszeń należy dokonać imiennie (należy podać imię i nazwisko).

Udział w konkursie i podanie danych osobowych jest dobrowolne. Dane osobowe wykorzystane będą do weryfikacji tożsamości uczestników i odbioru nagród.

Konkurs trwa do środy (3 grudnia) do godziny 12:00. O wygranej zwycięzcy zostaną powiadomieni mailem do godz. 14.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama