W najbliższą środę (1 października, godz. 19.45) Kino Helios w Rzeszowie przy Powstańców Warszawy pokaże w ramach Kina Konesera film „Boyhood”.

Realizowany w krótkich okresach czasu między 2002 a 2013 rokiem, Boyhood to przełomowe wydarzenie filmowe opowiadające o 12 latach z życia pewnej rodziny. W centrum wydarzeń znajduje się Mason, który wspólnie z siostrą Samanthą zostaje zabrany w emocjonalną, transcendentną podróż przez lata dzieciństwa aż do dorosłości. Upływający czas słyszymy w zmieniającej się muzyce, modzie.

Jeśli istnieje coś takiego jak zapas szczęścia otrzymanego w darze od losu, Richard Linklater powinien wyczerpać go do cna przy realizacji „Boyhood”. Choć zdjęcia trwały tylko 39 dni, prace nad przedsięwzięciem zajęły łącznie 11 lat.

Wszystko dlatego, że teksański reżyser wymarzył sobie rozgrywający się na przestrzeni ponad dekady film, w którym aktorzy dojrzewają wraz ze swoimi postaciami. Co roku skrzykiwał więc ekipę i dokręcał kolejny segment opowieści.  Przez ten czas  żaden z członków obsady nie stracił zapału i nie wycofał się z udziału w projekcie.

Cierpliwość opłaciła się. „Boyhood” to imponujący eksperyment, ale przede wszystkim wspaniała historia inicjacyjna.

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na ten film w Heliosie przy Powstańców Warszawy w Rzeszowie (1 października, godz. 19.45) . Żeby je zdobyć trzeba odpowiedzieć na pytanie: kto jest reżyserem filmu?

Zasady konkursu

Odpowiedź na pytanie należy przesłać na adres: redakcja@rzeszow-news.pl. W tytule maila należy podać: Boyhood.

Zgłoszeń należy dokonać imiennie (należy podać imię i nazwisko).

Udział w konkursie i podanie danych osobowych jest dobrowolne. Dane osobowe wykorzystane będą do weryfikacji tożsamości uczestników i odbioru nagród.

Konkurs trwa do środy (1 października) do godziny 13:00. O wygranej zwycięzcy zostaną powiadomieni mailem do godz. 14.

Zaproszenie do kina wygrał Dominik B. Gratulujemy!

https://www.youtube.com/watch?v=n9k20nSSDcs

redakcja@rzeszow-news.pl

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama