Reklama

W środowym Kinie Konesera doskonały polski thriller Waldemara Krzystka „Fotograf”, film, który nie był dystrybuowany w Rosji z powodu szczerego przedstawienia realiów sowieckiej okupacji PRL przez Armię Czerwoną – w tym ukazania morderstw i gwałtów dokonywanych przez sowietów na Polakach.

Mimo ogromnych zdolności dedukcyjnych Natasza nie pasuje do dzisiejszej moskiewskiej policji. Nie potrafiła powstrzymać emocji i uderzyła w twarz swego zwierzchnika łamiąc mu nos. Staje za to przed komisją dyscyplinarną moskiewskiej policji. O powrocie do służby może zadecydować jedynie psychiatra.

Ku zaskoczeniu kolegów dziewczyna wraca od lekarza z zaświadczeniem o zdolności do pracy. Tyle, że w komisariacie czekają na nią funkcjonariusze Federalnej Służby Śledczej. Okazuje się, że Natasza jest jedyną osobą, która widziała Fotografa – grasującego po mieście seryjnego mordercę – i wyszła z tego spotkania żywa. Major Lebiadkin, który kieruje grupą pościgową, angażuje dziewczynę do swego zespołu.

Wnikliwa analiza akt i przesłuchiwani świadkowie wskazują, że sprawa ma swój początek w Polsce, w Legnicy, siedzibie dowództwa Północnej Grupy Wojsk Radzieckich, gdzie w latach 70. służyło małżeństwo wojskowych prokuratorów. Ekipa Lebiadkina pakuje walizki i wyrusza do Polski. Fotograf już tam jest…

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na film  „Fotograf” w Heliosie przy Powstańców Warszawy w Rzeszowie (4 lutego, godz. 19.00). Aby je zdobyć, należy odpowiedzieć na pytanie: kim jest tytułowy fotograf?

Należy także polubić i udostępnić nasz facebookowy post.

Zasady konkursu

Odpowiedź na pytanie należy przesłać na adres: redakcja@rzeszow-news.pl. W tytule maila należy podać: Fotograf

Zgłoszeń należy dokonać imiennie (należy podać imię i nazwisko).

Udział w konkursie i podanie danych osobowych jest dobrowolne. Dane osobowe wykorzystane będą do weryfikacji tożsamości uczestników i odbioru nagród.

Konkurs trwa do wtorku (3 lutego) do godziny 22:00. O wygranej zwycięzcy zostaną powiadomieni mailem następnego dnia do godz. 12:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: