W Kinie Konesera (środa, 19 lutego) o godz.19.30 w rzeszowskim Heliosie przy Powstańców Warszawy widzowie zobaczą pierwszą część „Nimfomanki” Larsa von Triera.

[Not a valid template]

 

Zmysłowe, perwersyjne, podniecające, śmieszne, liryczne, wybuchowe, bluźniercze, niebezpieczne, czułe, uwodzące, kontrowersyjne – wszystkie te określenia tracą moc wobec długo oczekiwanego, najnowszego filmu twórcy „Melancholii” i „Antychrysta”.

W dzisiejszym świecie, opętanym przez seks, „”Nimfomanka”” jest inteligentną i prowokacyjną opowieścią o kobiecie, która postanowiła podporządkować życie poszukiwaniu rozkoszy i erotycznego spełnienia. Film z udziałem plejady gwiazd, takich jak Charlotte Gainsbourg („Melancholia”), Shia LaBeouf („Transformers”,””Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”), Uma Thurman („Kill Bill”), Jamie Bell („Billy Elliot”), czy Willem Dafoe („Antychryst”, „Aviator”), zawiera jedne z najodważniejszych scen i kreacji aktorskich w dziejach kina.

Lars von Trier stworzył przenikliwe arcydzieło erotyczne – film, który jak żaden inny, podzieli widownię na entuzjastów i oburzonych przekroczeniem granic tego, co wolno pokazywać na ekranie. Jedno jest pewne: nigdy czegoś takiego w kinie nie było i być może nigdy więcej nie będzie.

Cokolwiek spodziewacie się zobaczyć, zobaczycie więcej…

GŁOSY PRASY:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Karolina Pasternak, Stopklatka:  […] nowy film Larsa von Triera w większym stopniu niż o uzależnieniu od seksu jako takim, opowiada o wolności. I zniewoleniu.

Mark Adams, Screen International: Tak, to prowokacyjny, zabawny, inteligentny, trudny, ale i niezwykły projekt pełen odważnych, często doskonałych ról.

Peter Debruge,  Variety: Film stanowi pełne humoru, a zarazem jakże poważne spojrzenie na seksualne samowyzwolenie, pełne odniesień do sztuki, muzyki, religii i literatury.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Z3Y137lGVy4

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama