Reklama

W środę (12 lutego) o godz. 18.30 w ramach cyklicznych spotkań w Kinie Konesera rzeszowski Helios przy Powstańców Warszawy pokaże film „Kamerdyner” w reżyserii Lee Danielsa.

Dwukrotnie nominowany do Oscara reżyser i producent Lee Daniels przedstawia opartą na prawdziwych wydarzeniach historię Cecila Gainesa (Forest Whitaker), który w latach 1957-1986 był kamerdynerem ośmiu kolejnych prezydentów Ameryki. Danielsowi udało się zgromadzić gwiazdorską obsadę, w której, poza Whitakerem, znaleźli się: Robin Williams, Jane Fonda, Vanessa Redgrave i Cuba Gooding Jr, wspierani przez takie osobowości świata show-biznesu, jak: Lenny Kravitz, Mariah Carey i Oprah Winfrey.

W 1926 roku młody Cecil opuszcza skonfliktowane na tle rasowym południe USA, szukając szansy na lepsze życie. Wkrótce otrzyma niezwykły dar od losu. Zostanie kamerdynerem w Białym Domu, stając się naocznym świadkiem wydarzeń, które na zawsze zmienią oblicze współczesnego świata. Gdy kolejni prezydenci USA zmagają się ze skutkami zabójstwa Johna F. Kennedy’ego, Martina Luthera Kinga i kontrowersjami narosłymi wokół wojny w Wietnamie i afery Watergate, Cecil – wspierany przez kochającą żonę Glorię (Oprah Winfrey) – musi podjąć trudną walkę o dobro i szczęście rodziny, któremu na drodze stanie jego własne, bezgraniczne oddanie pracy.

httpv://www.youtube.com/watch?v=jAr6OQ_MoB4

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: