Reklama

W najbliższą środę (2 lipca) o godz. 20:15 kino Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy zaprasza w ramach Kina Konesera na film „Mechaniczna Pomarańcza”. Seans poprzedzi prelekcja.

Akcja filmu rozgrywa się w nieokreślonym czasie w Wielkiej Brytanii. Obraz opowiada historię Alexa DeLarge, młodego, inteligentnego człowieka z dobrze ułożonej rodziny, miłośnika muzyki poważnej (przede wszystkim Beethovena), a zarazem przestępcy, gwałciciela i zbrodniarza, który kieruje małą grupą młodych przestępców.

Podczas jednego z napadów wspólnicy Alexa zdradzają go i zostaje on zatrzymany przez policję. Oskarżony o morderstwo zostaje skazany na karę 14 lat więzienia. Po dwóch latach zgadza się wziąć udział w eksperymentalnym programie resocjalizacyjnym realizowanym według tzw. techniki Ludovica.

Ów eksperyment ma za zadanie obrzydzić mu przemoc. Udaje się, a Alex podczas dokonywania czynów przestępczych odczuwa mdłości i bóle głowy, nie jest w stanie się nawet bronić. Próbuje popełnić samobójstwo, ale zostaje odratowany dzięki staraniom rządu, który wcześniej wspierał przeprowadzony nań eksperyment. Jego przypadek zostaje wykorzystany w rozgrywkach politycznych.

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na film w Heliosie przy Powstańców Warszawy w Rzeszowie (2 lipca, godz. 20.15). Żeby je zdobyć trzeba odpowiedzieć na pytanie: kto jest autorem książki, na podstawie której powstał film?

Zasady konkursu

Odpowiedź na pytanie należy przesłać na adres: redakcja@rzeszow-news.pl. Trzeba też polubić nasz facebookowy post oraz go udostępnić. W tytule maila należy podać: Pomarańcza.

Zgłoszeń należy dokonać imiennie (należy podać imię i nazwisko).

Udział w konkursie i podanie danych osobowych jest dobrowolne. Dane osobowe wykorzystane będą do weryfikacji tożsamości uczestników i odbioru nagród.

Konkurs trwa do środy (2 lipca) do godziny 12:00.

Mamy również podwójne zaproszenie na film „Transformers: Wiek zagłady”. Szczegóły TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: