Reklama

Już w najbliższy poniedziałek (12 maja, godz.20.30) w Heliosie można zobaczyć kolejną propozycję z cyklu Kino Konesera na BIS. Będzie to  oscarowy „Django” w reżyserii Quentina Tarantino.

[Not a valid template]

Z jednej strony pastisz, z drugiej – hołd dla gatunku. Obydwa światy spotykają się w „Django” na podobnych zasadach, co w poprzednich filmach Tarantino. Ich zderzenie widać w niepodrabialnej inscenizacji, słychać w ostrych jak brzytwa dialogach, czuć w rytmie poszczególnych ujęć i scen.

Południe Stanów Zjednoczonych, dwa lata przed wojną secesyjną. W tym miejscu i czasie krzyżują się drogi dwóch głównych bohaterów filmu: niewolnika Django (laureat Oscara® Jamie Foxx) oraz tropiącego łotrów poszukiwacza fortuny o niemieckich korzeniach Dr Kinga Schultza (laureat Oscara® Christoph Waltz).

Schultz jest na tropie nikczemnych szubrawców braci Brittle i tylko Django jest w stanie pomóc mu zgarnąć nagrodę za ich pojmanie. Żeby osiągnąć zamierzony cel Schultzowi potrzeby jest Django, tego z kolei kusi możliwość zdobycia obiecanej wolności, jeśli plan się powiedzie.

httpv://www.youtube.com/watch?v=fmwcCsS0-YM

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.