Reklama

W drugiej odsłonie nowego cyklu “Kino Konesera na Bis” Helios proponuje swoim widzom oskarowy film “Zniewolony.12 years a slave”  w poniedziałek (14 kwietnia, godz. 20) w kinie przy Powstańców Warszawy.

[Not a valid template]

 

“Zniewolony” to najnowszy film Steve’a McQueena – reżysera, który zasłynął takimi obrazami, jak „Głód”, czy „Wstyd”. Film powstał na podstawie wstrząsających wspomnień Solomona Northupa (w tej roli Chiwetel Ejiofor), wolnego, wykształconego czarnego człowieka z północy stanu Nowy Jork, który podstępem został porwany i sprzedany handlarzom niewolników.

Tak rozpoczęła się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który w obliczu okrucieństwa (przedstawionego w osobie brutalnego właściciela niewolników, którego gra Michael Fassbender) walczy nie tylko o życie, ale i o zachowanie godności. Wbrew otaczającej rzeczywistości Northup próbuje przetrwać i nie stracić nadziei na wolność. W dwunastym roku jego uprowadzenia, przypadkowe spotkanie Solomona z kanadyjskim abolicjonistą (w tej roli Brad Pitt) na zawsze zmienia jego życie.

GŁOSY PRASY:

Anna Tatarska, Stopklatka: „12 Years a Slave” to film, który – niekiedy bynajmniej nie metaforycznie – zapiera dech w piersiach

Emma Dibdin, TotalFilm: Mocny obraz wstydliwej historii.

httpv://www.youtube.com/watch?v=A7cZhKd2g08

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.