Reklama

Po „Nietykalnych” czas na „Sambę”. To słodko – gorzka komedia o zderzeniu kultur, zmieniającym się obliczu Francji, o miłości i codziennym życiu emigrantów.

Samba (Omar Sy) i Alice (Charlotte Gainsbourg) pochodzą z dwóch różnych światów. On pracuje na zmywaku w paryskim hotelu, ona jest wolontariuszką, która po latach pracy w korporacji postanowiła przewartościować swoje życie i pomagać ludziom.

Gdy wskutek biurokratycznej pomyłki Samba trafia do aresztu, jego sen o lepszym życiu pryska. Co więcej grozi mu przymusowa deportacja z Francji.

Alice postanawia mu pomóc za wszelką cenę, ale żeby to zrobić, będzie musiała, nie tylko przekroczyć granice prawa, ale też odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie przebiega granica między zaangażowaniem i poczuciem misji, a głębokim uczuciem.

Samba to pasjonująca i pełna humoru opowieść o życiu w wielokulturowym tyglu, gdzie rzeczy najprostsze – bezinteresowne dobro, radość życia, solidarność oraz potrzeba kochania i bycia kochanym – okazują się być najważniejsze.

KONKURS

W naszym konkursie zwyciężyła pani Magdalena Skiba. Gratulujemy!

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: