W ramach cyklicznych spotkań z Kinem Konesera widzowie rzeszowskiego Heliosa przy Powstańców Warszawy zobaczą w najbliższą środę ( 9 kwietnia, godz. 19.15) film „Smak curry”. Film o przyprawie, która nadaje życiu sens.

[Not a valid template]

 

Życie w Indiach jest jak hinduskie jedzenie – bogate w aromaty, smaki i kolory. Gdy wskutek kulinarnej pomyłki losy dwojga obcych sobie ludzi niespodziewanie się splotą, miłość okaże się dla nich najlepszą przyprawą.

Ila, wciąż młoda i piękna gospodyni domowa, postanawia dodać trochę koloru swemu bezbarwnemu małżeństwu – zgodnie z maksymą „przez żołądek do serca”. Kobieta ma wielką nadzieję, że nowa potrawa, której smak doprowadziła do doskonałości, przyspieszy bicie serca jej wiecznie nieobecnego męża. Specjalna przesyłka z jedzeniem, wysłana do niego do biura, przez pomyłkę trafia w ręce innego mężczyzny. Podejrzewając, że ktoś obcy zjada przygotowane przez nią posiłki, następnego dnia Ila wkłada do przesyłki nie tylko obiad, ale też liścik. Wieczorem dostaje od nieznajomego odpowiedź…

Tak rozpoczyna się pełna subtelnych emocji historia dwojga ludzi, pragnących nadać życiu odrobinę smaku.

GŁOSY PRASY:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Anna Tatarska,  Stopklatka: „Smak curry” Ritesha Batry to pełne lokalnych smaków kino podane w wersji łatwo strawnej dla zagranicznego widza.

Tomasz Jopkiewicz,  Kino: […] my, widzowie, czujemy się zaangażowani emocjonalnie w snutą opowieść, oczekujemy niecierpliwie na jej puentę.

Dagmara Romanowska,  Onet: To fascynująca podróż, kameralny melodramat, w którym miłość i nadzieja zwyciężają, ale nie toną w bollywoodzko-hollywoodzkim kiczu, ckliwości i pstrokatości.

httpv://www.youtube.com/watch?v=my-2Y72AG6s

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama