Fot. Materiały prasowe

To niezwykła opowieść o życiu i twórczości jednego z największych malarskich geniuszy wszech czasów. W poniedziałek (12 czerwca) w Kinie Konesera w rzeszowskim Heliosie film „Dalíland”. 

„Dalíland” zostanie wyświetlony w Heliosieprzy al. Powstańców Warszawy 14, o godz. 18:00. Bilety do kupienia na helios.pl. 

Któż nie kojarzy obrazu „Trwałość pamięci” Salvadora Dalí z miękkimi zegarami? Nie tylko to dzieło jest symbolem surrealizmu, sam malarz zwykł mówić o sobie: „Surrealizm to ja!”. To właśnie o tym niezwykłym artyście będzie mowa w ekranizacji osadzonej w latach 70. XX wieku.

Ekscentryczny mistrz Salvador Dali, którego postać odegra laureat Oscara Ben Kingsley, szykuje wystawę w Nowym Jorku. W szalonych przygotowaniach towarzyszą mu niedoświadczony asystent galerii James, którego to oczami przedstawiony jest świat wybitnego artysty. 

Dalí w trakcie przygotowań spędza czas w Hotelu St Regis, gdzie musi dzielić chwile między żoną a muzą Galą, z którą łączy go pełen pasji i zazdrości związek. Wraz z nimi przenosimy nas się do pełnego pokus, mieniącego się feerią barw artystycznego świata bohemy, w którym królują legenda rocka Alice Copper, gwiazda musicalu „Jesus Christ Superstar” Jeff Fenholt oraz ikony mody Donyale Luna i Amanda Lear.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Dalíland” to zarówno historia o dojrzewaniu, jak i dosadny, zabawny i empatyczny portret kryzysu na późnym etapie życia jednego z największych artystów XX wieku.

Za reżyserię filmu odpowiada Mary Harron, scenariusz napisał John Walsh. W rolach głównych obsadzono gwiazdy takie jak wspomniany Ben Kingsley, Barbara Sukowa oraz Ezra Miller, znany jako Flash z serii filmów o superbohaterach.

„Dalíland” miał swoją premierę 19 maja 2023 roku. 

(kms)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama