To myląca tropy, pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść o przyciąganiu się przeciwności oraz miłości, która potrafi pokrzyżować wszelkie plany i szyki. Film “Podejrzana” zobaczycie w poniedziałek (27 marca) w rzeszowskim Heliosie.
“Podejrzana” zostanie wyświetlona w Heliosie przy al. Powstańców Warszawy 14 w ramach Kina Konesera. Seans rozpocznie się o godz. 18:00. Bilety do kupienia na helios.pl.
“Podejrzana” to najnowszy film Park Chan-wooka, twórcy przebojowych „Oldboya” i „Służącej”. Nie tylko otrzymał nagrodę za reżyserię w Cannes, ale został również koreańskim kandydatem do Oscara.
Bohaterem thrillera jest policjant, który rozwiązując sprawę pewnej śmierci, zakochuje się głównej podejrzanej – wdowie po zmarłym. On cierpi na bezsenność, ona wie, jak uśpić jego czujność. On jest żonaty, ona łatwo traci mężów. On nocami czuwa pod jej domem, ona lubi być obserwowana. On coraz mniej o niej wie, za to coraz więcej do niej czuje.
Czy jest aż takim mięczakiem? Czy ona jest aż tak zła? „Podejrzana” brawurowo zaciera ślady i myli tropy: przyprawiający o dreszcze film noir niepostrzeżenie zamienia się miejscami z czarną komedią, przebiera za rasowy melodramat, wdaje w szpiegowskie porachunki.
Film jest widowiskowy i urzekający stylem, hipnotyzujący, a przy tym rozpisany na pełne humoru dialogi. Pulsuje jednocześnie energią i romantyzmem, dowodząc, że Park Chan-wook należy do światowej czołówki wirtuozów reżyserii.
Kolejny po „Parasite” i „Squid Game” przebój koreańskiego kina swój nieodparty urok zawdzięcza także odtwórczyni tytułowej roli, Tang Wei. Gwiazda „Ostrożnie, pożądanie” Anga Lee uwodzi charyzmą, dyskretnym seksapilem, nieprzeciętną inteligencją i żarliwością maskowaną dystansem. Jej bohaterka śmiałym krokiem wkracza w poczet największych kinowych femmes fatales.
„Podejrzana” to chyba najpiękniejszy romantyczny film roku – o miłości graniczącej z obsesją, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było. Ale skoro jej nie było, to dlaczego tak boli?
oprac. (ram)
redakcja@rzeszow-news.pl


![Koniec dramatycznej akcji na Jeziorze Solińskim. Ciało mężczyzny wydobywały BOA i podwodny dron [ZDJĘCIA] solina wydobycie mężczyzny](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/solina-01-218x150.jpg)


![Skażenie rzeki na Podkarpaciu. Pojawiły się martwe ryby, trwa poszukiwanie źródła zanieczyszczenia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/skazenie-rzeki-stobnica-osp-lutcza0-218x150.jpg)

![Tragiczny finał poszukiwań w Solinie. Ciało mężczyzny odnalezione na głębokości 60 metrów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/skok-z-zapory-solina-osp-polanczyk1-218x150.jpg)

![Granica między życiem a śmiercią. Fizyka pożaru widoczna podczas nocnej akcji strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-pustostanu-boguchwala-07-1-218x150.jpg)


![Miliardy trafiły do zbrojeniówki na Podkarpaciu. Są umowy na amunicję, haubice i wozy bojowe [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/safe-stalowa-wola2026-pgz-kosiniak-kamysz-218x150.jpg)



![Duże zmiany na jednym z największych cmentarzy w Rzeszowie. Miasto szuka wykonawcy [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/cmentarz-alejki-rzeszow-1-218x150.jpg)
![Collins Aerospace rozbudowuje zakład pod Rzeszowem. 190 nowych miejsc pracy i wzrost produkcji [ZDJĘCIA] Collins Aerospace otwarcie nowej hali pod Rzeszowem](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/collins-aerospace-rtx-03-218x150.jpg)

![Od 8 czerwca zmiany w organizacji ruchu na S19: odcinek Sokołów Małopolski – Jasionka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/s19-zmiana-02-1-218x150.jpeg)

















![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)







