Zdjęcie: materiały prasowe

To film, który zachwycił publiczność i krytyków na festiwalu w Wenecji. „Wieloryb” w poniedziałek (3 kwietnia) obejrzycie w kinie Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy 14. 

„Wieloryb” to kolejny film w cyklu Kino Konesera w Heliosie. Głównym bohaterem filmu jest Charlie (w tej roli Brendan Fraser, znany z takich filmów jak: „Miasto gniewu”, „Mumia”, „Podróż do wnętrza Ziemi”, „Spokojny Amerykanin”, „Zemsta futrzaków”).

Charlie w ogóle nie wychodzi z domu. Prowadzi wirtualne zajęcia z kreatywnego pisania udając przed studentami, że ma ciągle zepsutą kamerę, bo boi się komukolwiek pokazać. Jest chorobliwie otyły, ma problemy z sercem, oddychaniem i wykonywaniem innych najprostszych czynności, samodzielnie nie jest w stanie zrobić nawet kroku.

Kiedy jednak wstaje, by podtrzymać się na balkoniku, ogrom jego ciała poraża i przeraża. Odskocznią od trudów dnia codziennego są wizyty przyjaciółki – pielęgniarki Liz (świetna Hong Chau), która jako jedyna jeszcze o Charliego walczy i o nim pamięta.

Pewnego dnia w drzwiach obskurnego mieszkania mężczyzny pojawia się jego opuszczona przed laty córka Ellie (znana z serialu „Stranger Things” Sadie Sink). Jej niespodziewana wizyta zaburzy zastany porządek rzeczy i sprawi, że Charlie zacznie inaczej patrzeć na swój stan i swoją przyszłość.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Wieloryb” to film Darrena Aronofskiego, twórcy m.in. „Requiem dla snu” i „Czarnego łabędzia”. Aronofsky w kameralnym dramacie rozpisanym na cztery główne głosy portretuje wiele elementów składających się na krajobraz dzisiejszej Ameryki przedmieścia, skupiając się jednak na jednostce – kruchej, niedoskonałej, walczącej z własnymi demonami.

Według recenzentów, Brendan Fraser zagrał rolę życia. „Przenikliwa, poruszająca przypowieść o próbie pogodzenia się z własnym życiem, opowiedziana z iście biblijną siłą” – tak o filmie napisano w Daily Telegraph.

„Wieloryb” w Heliosie rozpocznie się o godz. 18:00. Bilety do kupienia na helios.pl.

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama