Reklama

 

Zdobywcy Oscarów (Matthew McConaughey i Jared Leto) w pełnej humoru, inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami historii człowieka, który nie zamierza żegnać się z życiem. Kino Konesera w rzeszowskim Heliosie przy Powstańców Warszawy poprzedzi prelekcja (środa, 23 kwietnia, godz. 18.45).

[Not a valid template]

 

Ron żyje z dnia na dzień. Pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Nic ponad szybkie i proste przyjemności. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV to dla niego szokujący wyrok, z którym nie chce się pogodzić. Tym bardziej, że w jego środowisku ta choroba kojarzy się wyłącznie z homoseksualistami, a on nim nie jest. Jedzie do Meksyku, z którego zamierza szmuglować zakazane w USA leki. Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie queerowego transseksualisty Rayona (Jared leto). Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku.

Ron to człowiek daleki od ideału, jednak z ogromną siłą charakteru. McConaughey „oddał zarówno szorstkość, jak i prawdziwy urok tej postaci. Balansuje na tej linie wprost mistrzowsko. (…) Jest przejmujący, ale to niezwykłe, ile humoru udało mu się przemycić do opowieści o człowieku znajdującym się w takiej sytuacji” (Hollywood Reporter). Film nie jest jednak popisem jednego aktora – „ukrytą głębię zawdzięcza obsadzie drugoplanowej (…), dał szansę Jennifer Garner na jej najlepszą rolę od czasów Juno i tchnął nowe życie w karierę Jareda Leto” (The Telegraph).

httpv://www.youtube.com/watch?v=raGWQSoStbs

GŁOSY PRASY:

Anna Tatarska, stopklatka.pl: Lekki, ale nie błahy, zabawny, ale nie śmieszny, poruszający, ale nie patetyczny… „Dallas Buyers Club” to film, który ogląda się o wiele lepiej, niż rodeo.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: