W poniedziałkowym (22 czerwca) Kinie Konesera w Rzeszowie spotkanie z kinem gruzińskim „Panny młode”. Wprowadzenia do filmu dokona Tomasz Raczek. Po seansie dyskusja z udziałem znanego krytyka i publicysty.

„Panny młode” to zwyczajna historia zwyczajnych ludzi, z którą mogą identyfikować się setki tysięcy ludzi. W filmie pokazane jest nietypowe małżeństwo Nutsy i Gogi, gruzińskiej pary, której związek naznaczony jest stygmatem kilkuletniej rozłąki wynikającej z osadzenia Gogi w więzieniu.

Krawcowa Nutsa poślubia Goga, ojca swoich dzieci. Ceremonia jest krótka, ponieważ Goga jest w więzieniu, w którym będzie przebywał przez kolejne sześć lat.

Poślubiając go, Nutsa uzyskuje prawo do widzenia z mężem raz w miesiącu. Jej dzieci nie chcą jej towarzyszyć w comiesięcznych wizytach, ponieważ ojciec stał się im całkowicie obcy. Pewnego dnia w pracy, Nutsa spotyka innego mężczyznę.

Podczas projekcji filmu obecny będzie Tomasz Raczek, który dokona wprowadzenia. Po filmie odbędzie się dyskusja z udziałem znanego krytyka. Będzie też okazja do wspólnego zdjęcia.

KONKURS

Advertisement

W naszym konkursie do wygrania była podwójne zaproszenie na film w Heliosie przy Powstańców Warszawy w Rzeszowie (22 czerwca, godz. 18:30). Aby je zdobyć, należało odpowiedzieć na pytanie: z kim Tomasz Raczek prowadził program telewizyjny „Perły z lamusa”?

Prawidłowa odpowiedź to Zygmunt Kałużyński. Zaproszenie wygrał Marek Pelc. Gratulujemy!

Bilety na film: 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy).

https://www.youtube.com/watch?v=4LbmEaD30Cs

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama