Reklama

„Za drogo”, „za nudno”, „za ciężko” – to częste reakcje wielu osób na hasło „muzyka klasyczna”. Dlatego muzycy z orkiestry symfonicznej filharmonii postanowili to zmienić i specjalnie dla rzeszowian zagrają w niedzielę (11 września) bezpłatny koncert przy fontannie multimedialnej.

Muzyka klasyczna w wykonaniu orkiestry symfonicznej kojarzy się przeciętnym zjadaczom chleba z czymś niedostępnym, tajemniczym, niezrozumiałym i – niestety – bardzo drogim.

Dlatego też muzycy z Filharmonii Podkarpackiej postanowili wyjść z sali koncertowej do mieszkańców Rzeszowa i zaprezentować swoje umiejętności na koncercie, który odbędzie się przy fontannie multimedialnej (al. Lubomirskich).

To właśnie tam orkiestra filharmonii w niedzielę zaprezentuje największe przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej.  W programie aż 24 utwory, a w tym m.in. arie z oper np. słynna „Aria Torreadora” z opery „Carmen”, pieśni neapolitańskie np. „Czardasz Rozalindy”, „O sole mio” czy „Dziewczęta z Barcelony”.

W programie również utwory rozrywkowe, które zostały opracowane na orkiestrę symfoniczną, m.in. „What a wonderful world” Louisa Armstronga czy „Strangers in the night”  Franka Sinatry.

Orkiestrze będzie przewodniczył dyrygent – Piotr Sułkowski, a klasyczno-rozrywkowe dźwięki wzbogacą dwa soprany: Aleksandry Wiwały  i Sylwii Strugińskiej oraz dwa tenory – Adama Szerszenia oraz Dariusza Stachury.

A to wszystko po co? – Chcemy zmienić podejście ludzi do muzyki klasycznej, która kojarzy się im tylko z trudnymi, wymagającymi koncertami oraz wysokimi cenami biletów – mówi Maciej Seniw z Filharmonii Podkarpackiej.

– Chcemy pokazać, że muzyka klasyczna może być też miła, lekka i przyjemna i wcale nie taka droga, ponieważ bilety na koncerty orkiestry symfonicznej w Filharmonii Podkarpackiej to wydatek około 30 zł   – dodaje.

Tę klasyczną ucztę zmysłów będzie można wysłuchać w niedzielę (11 września) od godz. 17:00. Wstęp bezpłatny.

O innych kulturalnych i nie tylko propozycjach weekendowych w Rzeszowie możecie przeczytać TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: