Śląska formacja indie rockowa Keskese w najbliższy piątek (31 lipca) zagra w rzeszowskim pubie „Mikrofon”. Mamy dla Was podwójne zaproszenie.

Keskese powstał w 2013 r. Muzycznie oscyluje pomiędzy współczesnymi nurtami indie rocka i indie folku, z dużą dawką przestrzeni, nietuzinkowymi aranżacjami oraz szczyptą nostalgii.

W swoich kompozycjach zespół czerpie inspiracje ze wszelkich gatunków muzyki współczesnej, stawiając na przestrzenne, szerokie brzmienia; odnajdziemy w nich choćby połączenia jazzowych akordów z gitarowymi riffami wprost z Delty Mississipi, ale też ciche i melancholijne utwory, które stopniowo zmieniają się w ścianę dźwięku.

Całość okraszona jest ciepłą, ujmującą melodyką oraz specyficznym głosem wokalisty. Muzycy sami mówią, że ich muzyka „ma dodawać magii życiu słuchacza, który zechce się przy niej zatrzymać na dłużej”.

– To dla nas największa nagroda – podkreślają członkowie Keskese.

Już na samym początku ich działalności – po opublikowaniu zaledwie dwóch utworów w internecie – pojawiły się pochlebne opinie. Miłą niespodzianką okazało się zaproszenie od zespołu Myslovitz na wspólny koncert, który publiczność bardzo serdecznie przyjęła.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Keskese pracuje obecnie nad wydaniem swojej debiutanckiej płyty.

Koncert w rzeszowskim pubie „Mikrofon” przy ul. Matejki 8a odbędzie się w piątek (31 lipca). Początek o godz. 20:00. Bilety w przedsprzedaży 10 zł , w dniu koncertu 15 zł (dla studentów 10 zł).

KONKURS

W naszym konkursie wygrała Magdalena Skiba. Gratulujemy!

redakcja@rzeszow-news.pl

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama