Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu dla Dorosłych przebudowana

Każda z 17 sal ma własną łazienkę, każdą zaprojektowano z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie pacjenta. Sprzęt medyczny jest najwyższej klasy. 

 

Zdjęcia: Anna Magda / Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

Chodzi o Klinikę Ortopedii Traumatologii Narządu Ruchu dla Dorosłych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie przy ulicy Lwowskiej. Przebudowa kliniki trwała szesnaście miesięcy, wydano na nią ponad 17 mln zł.

Rozbudowany oddział ortopedii dla dorosłych, po przebudowie, standardem zbliżony jest do poziomu hotelowego pokoju. Ma teraz 17 sal, w tym jedno-, dwu- i trzyosobowe. Każda ma własną łazienkę. Na oddziale są izolatki. 

Na oddziale jest teraz miejsce dla 37 pacjentów. Wzbogacono go o panele medyczne z oświetleniem i gazami medycznymi, a także nowoczesny sprzęt medyczny, w tym regulowane łóżka i materace przeciwodleżynowe. 

Sprzęt w gabinecie diagnostyczno-zabiegowym umożliwia szybką i skuteczną diagnostykę oraz leczenie. Szerokie drzwi i zaplecze dostosowano do potrzeb niepełnosprawnych. Sale mają tabliczki z czarną czcionką na białym tle oraz zapisem w alfabecie Braille’a.

W klinice powstał specjalny punkt pielęgniarski z miejscem do przygotowywania leków.

– To dokończenie dzieła w kwestii ortopedii, bo kilku lat temu wyremontowaliśmy klinikę ortopedii dla dzieci – przypominała w środę, 20 marca, podczas otwarcia przebudowanej ortopedii dla dorosłych Barbara Rogowska, dyrektor KSW nr 2 w Rzeszowie. 

Advertisement

– Świetny zespół lekarzy i pielęgniarek może teraz zaoferować pacjentom nie tylko swoją bogatą wiedzę i doświadczenie, ale także komfortowe warunki pobytu – mówił w czasie uroczystości marszałek Władysław Ortyl.

Zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Przebudowa kliniki była konieczna. W szpitalu przy ulicy Lwowskiej znajduje się centrum urazowe dla pacjentów z całego Podkarpacia oraz jedyny w Rzeszowie Szpitalny Oddział Ratunkowy, który obsługuje około 300 tysięcy osób. 

Dla lekarzy kliniki środa była wyjątkowym dniem. Jej szef prof. Sławomir Snela, gdy zaczynał pracę w KSW nr 2 w 1999 roku, pamięta, że wtedy placówka w ogóle nie miała ortopedii. – Otwieramy tak naprawdę nową ortopedię – mówił podczas otwarcia. 

– Chcemy pacjentom zapewnić zupełnie inny poziom pobytu, na miarę XXI wieku. Ta klinika taki poziom zapewnia. Mamy jeszcze plany rozwojudużo nowych rzeczy chcemy zrobić – zapowiedział kierownik rzeszowskiej ortopedii.

Za to, że samorząd wojewódzki zainwestował w przebudowę kliniki prawie 13 mln zł, prof. Snela wręczył marszałkowi Władysławowi Ortylowi artystycznie wykonane „krzywe drzewko”, które jest symbolem ortopedii.

Kolejne 4 mln zł na inwestycje pochodziły z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a nieco ponad 220 tys. zł z budżetu szpitala. – Tu mamy wszystko w najlepszym wydaniu – oceniła efekty prac Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.

Przebudowaną klinikę poświęcił Jan Wątroba, biskup diecezji rzeszowskiej. 

Zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama