Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

– Drogi dojazdowe do przejść granicznych po stronie ukraińskiej zostały zablokowane – poinformował w niedzielę Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. 

Jak przekazała mjr Elżbieta Pikor, rzecznik BOSG, czasowo został wstrzymany ruch na wszystkich przejściach granicznych województwa podkarpackiego: Korczowa – Krakowiec, Budomierz – Hruszew, Medyka – Szeginie i Krościenko – Smolnica.

Po ukraińskiej stronie zostały zablokowane drogi dojazdowe do przejść granicznych.

“Wracamy z wycieczki. Jesteśmy zablokowani na granicy polsko-ukraińskiej z powodu strajku Ukraińców. Sytuacja staje się niebezpieczna. Na przejściu w Medyce jest około 38 autokarów. W Krościenku również wiele, nie licząc pojazdów osobowych” – napisała na Facebooku pani Dorota. 

BOSG apeluje do podróżnych o bieżące śledzenie komunikatów. – Blokady po stronie ukraińskiej związane są ze zmianą przepisów celno-skarbowych na Ukrainie – poinformowała mjr Elżbieta Pikor. 

AKTUALIZACJA: w poniedziałek około 6:00 rano udrożnione zostało przejście graniczne Krościenko-Smolnica. Bez zakłóceń prowadzona jest odprawa graniczna ruchu pieszego na przejściu granicznym Medyka-Szeginie oraz podróżnych korzystających z międzynarodowej komunikacji kolejowej (przejście graniczne Przemyśl-Mościska).

Około godz. 9:30 udrożnione zostało przejście graniczne Budomierz-Hruszew. Nadal zablokowane są drogowe przejścia graniczne w Korczowej oraz Medyce. Protestujący przepuszczają pojedyncze samochody osobowe oraz autokary.

Po godz. 15:00 BOSG poinformował, że z inicjatywy wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, Zakład Obsługi Przejść Granicznych uruchomił na przejściu granicznym w Korczowej Punkt Obsługi Podróżnych, w którym zorganizowano miejsce do odpoczynku oraz dystrybucji ciepłych napoi.

Pogranicznicy informują podróżnych oczekujących w kolejce o możliwości skorzystania z wyznaczonego miejsca.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. Sytuacja – człowieku tam wojna ty to nazywasz sytuacja . Gdyby zmiany miały byc tak jak piszesz- strona polska by była dokładnie poinformowana. Nie bądź dzieckiem. I jeszcze dla opornych – Czy nie rozumiecie że Ukraina jest dla Putina poligonem na którym testuje uległość zachodu zanim wkroczy do Bałtów Nie musicie kochać uk aby rozumieć że ich niepodległość jest w naszym interesie.

  2. Akurat te blokady nie mają nic wspólnego z sytuacja w ciesninie Kerczeńskiej. Wystarczy poczytać nowe przepisy na Ukrainie dotyczące samochodów niezarejestrowanych w kraju. Bardzo duże zmiany i podwyżki.

  3. Szanowna redakcjo , żeby pisać trzeba wiedzieć a nie weekendować ;
    “W związku z ostrzelaniem i zajęciem przez Rosję trzech okrętów ukraińskiej marynarki wojennej w Cieśninie Kerczeńskiej armia Ukrainy została postawiona w stan pełnej gotowości bojowej” – poinformował sztab Sił Zbrojnych w Kijowie.”
    Teraz jasne ? NO to zabierac zabawki z piaskownicy i grzecznie czekać.

Comments are closed.