Zdjęcie: Instytut Lecha Wałęsy
Reklama

Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów oraz Lech Wałęsa, były prezydent RP, będą gośćmi Klub Dyskusyjnego “Europa Wolności”. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (4 października) w hotelu Bristol w Rzeszowie.

Katarzyna Kolenda-Zaleska, dziennikarka TVN i TVN 24, przeprowadziła wywiad-rzekę z Lechem Wałęsą i Leszkiem Balcerowiczem. Efekt tej pracy został spisany w książce “Lech, Leszek, wygrać wolność”. Książka powstała na 30-lecie wolnej Polski.

Mieszkańcy Rzeszowa z bohaterami Kolendy-Zaleskiej będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać dzisiaj (4 października) w Hotelu Bristol. Spotkanie będzie okazją, by Wałęsę i Balcerowicza zapytać, czym jest wolność, czy jest ona dana raz na zawsze, co doprowadziło do zmian ustrojowych i jaką cenę zapłacili za to ci, którzy do nich się przyczynili. 

Spotkanie z byłym prezydentem RP i wicepremierem w rządzie Tadeusza Mazowieckiego odbędzie się w ramach Klubu Dyskusyjnego “Europa Wolności”  o godz. 18:00. Wstęp wolny. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Organizatorami spotkania są europosłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Łukacijewska, Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju) oraz Instytut Lecha Wałęsy. Po spotkaniu będzie możliwość otrzymania autografów Lecha Wałęsy i Leszka Balcerowicza. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama