Zdjęcie: Instytut Lecha Wałęsy

Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów oraz Lech Wałęsa, były prezydent RP, będą gośćmi Klub Dyskusyjnego “Europa Wolności”. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (4 października) w hotelu Bristol w Rzeszowie.

Katarzyna Kolenda-Zaleska, dziennikarka TVN i TVN 24, przeprowadziła wywiad-rzekę z Lechem Wałęsą i Leszkiem Balcerowiczem. Efekt tej pracy został spisany w książce “Lech, Leszek, wygrać wolność”. Książka powstała na 30-lecie wolnej Polski.

Mieszkańcy Rzeszowa z bohaterami Kolendy-Zaleskiej będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać dzisiaj (4 października) w Hotelu Bristol. Spotkanie będzie okazją, by Wałęsę i Balcerowicza zapytać, czym jest wolność, czy jest ona dana raz na zawsze, co doprowadziło do zmian ustrojowych i jaką cenę zapłacili za to ci, którzy do nich się przyczynili. 

Spotkanie z byłym prezydentem RP i wicepremierem w rządzie Tadeusza Mazowieckiego odbędzie się w ramach Klubu Dyskusyjnego “Europa Wolności”  o godz. 18:00. Wstęp wolny. 

Organizatorami spotkania są europosłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Łukacijewska, Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju) oraz Instytut Lecha Wałęsy. Po spotkaniu będzie możliwość otrzymania autografów Lecha Wałęsy i Leszka Balcerowicza. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama