Zdjęcie: materiały prasowe

23 tys. m kwadratowych ma hala produkcyjno-usługowa wybudowana w strefie Rzeszów-Dworzysko przez kolejową firmę Knorr-Bremse.

Knorr-Bremse należy do Grupy Knorr-Bremse, producenta hamulców i pokładów dla szynobusów. Tylko w 2021 roku firma dostarczyła do Polski produkty i usługi o wartości ok. 270 mln zł, brała udział w największych projektach budowy szynobusów.

Spółka, która ma swoją siedzibę w Krakowie, w strefie Rzeszów-Dworzysko wybudowała obiekt produkcyjno-usługowy. – Wychodzimy naprzeciw rosnącym oczekiwaniom naszych klientów i partnerów – mówi Jacek Biłas, prezes Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska. 

Nowy zakład Knorr-Bremse zajmuje ok. 23 tys. m kw., z czego ponad 19 tys. m kw. to hala produkcyjna, a 4 tys. m kw. to biura. Swoją działalność ma rozpocząć w styczniu 2023 roku. Do 2025 r. spółka planuje rozwijać kolejne specjalizacje.

W tym czasie rozbuduje centrum serwisowe systemów hamulcowych dla szynobusów. W kolejnych latach zakład może się powiększyć nawet do 35 tys. m kw. Firma w tej chwili rekrutuje pracowników produkcji i około produkcji (80 procent planowanego personelu).   

– Poszukujemy też kandydatów na stanowiska menedżerskie i specjalistyczne, zarówno z szerokim doświadczeniem zawodowym jak i tych, którzy dopiero wkraczają na ścieżkę kariery zawodowej – mówi Łukasz Zalibowski, dyrektor ds. personalnych w Knorr-Bremse.

Zalibowski zapewnia, że firma oferuje korzystne warunki zatrudnienia, atrakcyjne wynagrodzenie i system premiowy. Ludzie zatrudnieni w produkcji będą pracować od poniedziałku do piątku, maksymalnie na dwie zmiany. 

Zakład Knorr-Brems powstał w północno-zachodniej części rzeszowskiego osiedla Miłocin, który jest częścią strefy Rzeszów-Dworzysko (ok. 84 ha).

Zdjęcie: materiały prasowe

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama