Na początku kwietnia w Rzeszowie odbędzie się konferencja z cyklu „Kobieta Aktywna”. Poprzedzi ją konkurs dla studentek, w którym nagrodą są płatne staże.

[Not a valid template]

 

Konferencja odbędzie się 4 kwietnia w Filharmonii Podkarpackiej – już po raz piąty, a jej inicjatorką jest europosłanka PO Elżbieta Łukacijewska. Spotkania z paniami mają na celu ich aktywizacje zawodową oraz zmniejszenie bezrobocia wśród młodych kobiet.

Łukacijewska nie chciała zdradzić, kto w tym roku będzie gościem honorowym imprezy. Do tej pory w konferencji uczestniczyły m.in. Danuta Wałęsa, Anna Komorowska oraz Jolanta Kwaśniewska. – Na razie niech to, kto będzie gościem honorowym, pozostanie tajemnicą. Rok temu gościliśmy pochodząca z Podkarpacia Ewę Chodakowską, która bardziej znana była wtedy w Warszawie niż w Rzeszowie. To doskonały przykład jak ciężka pracą i pomysłem na siebie można osiągnąć sukces – mówiła Elżbieta Łukacijewska.

Tegoroczną konferencję „Kobieta Aktywna” poprzedzi konkurs dla studentek. – Bezrobocie wśród młodych ludzi jest jednym z najpilniejszych problemów w unii Europejskiej. Dlatego wychodzę z propozycja dla studentek z Podkarpacia, aby wzięły udział w konkursie „Kobiety-Liderki-Obywatelki”, w którym nagroda są płatne staże – dodała Łukacijewska. – Wiem, że tym konkursem pomożemy niewielkiej grupie kobiet, ale mam nadzieję, że pokaże nam to, co trzeba jeszcze zmienić na rynku pracy.

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać 2-5 stronicową pracę w formie literackiej lub dziennikarskiej. Tematem pracy mają być problemy i komplikacje, z którymi spotykają się kobiety wchodzące na rynek pracy. Nagrodą w konkursie są cztery płatne staże: trzymiesięczny ufundowany przez bank PKO (w Rzeszowie lub w Lublinie), dwumiesięczny w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie oraz miesięczne w Urzędzie Miasta Rzeszowa i w Hucie Stalowa Wola. Dodatkowo do wygrania będzie też sprzęt komputerowy ufundowany przez Biuro Kulturalne i Gospodarcze Taipej w Warszawie.

Konkurs potrwa od 24 lutego do 23 marca. Ogłoszenie wyników nastąpi 4 kwietnia podczas konferencji „Kobieta Aktywna”. Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie internetowej www.lukacijewska.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama