Reklama

W kwietniu po raz piąty w Rzeszowie odbędzie się konferencja „Kobieta Aktywna”. Gościem po raz drugi będzie prezydentowa Anna Komorowska. Konferencję poprowadzi dziennikarz Maciej Orłoś.

[Not a valid template]

 

Organizatorką konferencji „Kobieta Aktywna” jest europosłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Łukacijewska. – Jest mi bardzo miło, że po raz drugi gościem naszej kobiecej konferencji będzie prezydentowa Anna Komorowska, która co roku patronuje tej imprezie – mówiła podczas poniedziałkowej konferencji Elżbieta Łukacijewska.

Podczas tegorocznej edycji zaplanowano dwa panele dyskusyjne: „Między domem, a biurem” oraz „Sukces zrodzony z pasji”. – W pierwszym panelu będziemy dyskutować o tym, jak pogodzić macierzyństwo z przedsiębiorczością. Gościć będziemy przedsiębiorcze mamy z ambicjami bizneswoman Justynę Garstecką, Barbarę Gromadzka i Małgorzatę Mac. Podczas drugiego panelu, uczestniczki konferencji będą miały okazję podyskutować z łyżwiarką szybką Katarzyna Bachledą-Curuś, blogerką kulinarną Jagną Niedzielską oraz z pilotką doświadczalną Pauliną Różyło – wyliczała europosłanka.

Tegoroczna edycja „Kobiety Aktywnej” odbędzie się 4 kwietnia w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Imprezę poprowadzi Maciej Orłoś. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, jednak ze względu na obecność prezydentowej Anny Komorowskiej, obowiązuje rezerwacja biletów. Europosłanka Łukacijewska zarezerwowała 20 biletów dla osób głuchoniemych, a podczas konferencji obecny będzie tłumacz języka migowego.

Więcej informacji na ten temat można szukać na stronie internetowej Elżbiety Łukacijewskiej.

Podczas tegorocznej konferencji „Kobieta Aktywna” zostaną ogłoszone wyniki konkursu dla studentek „Kobiety-Liderki-Obywatelki”, w którym nagrodą są płatne staże.

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać 2-5 stronicową pracę w formie literackiej lub dziennikarskiej. Tematem pracy mają być problemy i komplikacje, z którymi spotykają się kobiety wchodzące na rynek pracy. Nagrodą w konkursie są cztery płatne staże: trzymiesięczny ufundowany Bank PKO, dwumiesięczny w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie oraz miesięczne w Urzędzie Miasta Rzeszowa i w Hucie Stalowa Wola.

Dodatkowo do wygrania będzie też sprzęt komputerowy ufundowany przez Biuro Kulturalne i Gospodarcze Taipej w Warszawie. Konkurs potrwa do 23 marca.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: