Do V edycji konferencji „Kobieta Aktywna” z udziałem prezydentowej Anny Komorowskiej coraz bliżej.  Po raz pierwszy będzie tłumaczona dla głuchych i głuchoniemych na język migowy.Konferencja „Kobieta Aktywna” organizowana przez europosłanką Elżbietę Łukacijewską odbędzie się 4 kwietnia w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Imprezę poprowadzi Maciej Orłoś. Wezmą w niej udział przedsiębiorcze mamy z ambicjami, czyli bizneswoman Justyna Garstecka, Barbara Gromadzka i Małgorzata Mac. Podczas drugiego panelu, uczestniczki konferencji będą miały okazję podyskutować z łyżwiarką szybką Katarzyna Bachledą-Curuś, blogerką kulinarną Jagną Niedzielską oraz z pilotką doświadczalną Pauliną Różyło

– Po raz pierwszy zarówno w Rzeszowie, jak i w całym województwie podkarpackim tego typu wydarzenie będzie dostępne dla osób głuchych i głuchoniemych. Musimy otwierać się na grupę niesłyszących, którzy są normalnymi, fajnymi ludźmi, po to, aby oni nie zamykali się na nas – akcentuje Elżbieta Łukacijewska

Tegoroczna V edycja Konferencji „Kobieta Aktywna”, poza wyjątkowym gościem honorowym, jakim jest Anna Komorowska, żona prezydenta RP, po raz pierwszy będzie tłumaczona symultanicznie na język migowy. W spotkaniu na zaproszenie Łukacijewskiej udział weźmie 25 pań z Podkarpackiego Stowarzyszenia Głuchych, a tłumaczyć ze sceny dla nich będzie prezes Stowarzyszenia Katarzyna Hul.

Dodatkowo, Konferencja „Kobieta Aktywna” transmitowana będzie online o godz. 18 na stronie tvpodkarpacka.pl.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Środowisko osób niesłyszących w naszym województwie liczy ponad 2000 osób. W marcu w Parlamencie Europejskim gościłam liderkę Stowarzyszenia, która bez problemu odnalazła się w tym obcym przecież dla niej świecie – podkreśla Elżbieta Łukacijewska.

W kończącej się właśnie kadencji Parlamentu Europejskiego jedną osobę głuchoniemą, posługującą się językiem migowym był węgierski eurodeputowany Ádám Kósa. Jak sam mówił, został poproszony o wystartowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, nie, jako polityk, ale jako przedstawiciel organizacji pozarządowej – Węgierskiego Stowarzyszenia Osób Głuchych i Niedosłyszących.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama