„Kobiety Kobietom”. Niezwykły policyjny kalendarz 2020. Z myślą o amazonkach

Trzecia edycja kalendarza na 2020 rok, wydanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Tym razem pieniądze z jego sprzedaży wesprą „Rzeszowski Klub Amazonka”. 

 

Policyjny kalendarz co roku wspiera charytatywnie wybrany cel. Jak poinformowała KWP w Rzeszowie, tym razem karty kalendarza przedstawiają policjantki różnych pionów oraz kobiety pracujące w komendzie wojewódzkiej.

– Fotografie pokazują funkcjonariuszki w służbie, ale także pokazują je z bardziej prywatnej strony – informuje nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik KWP w Rzeszowie. 

Dochód ze sprzedaży części kalendarzy na rok 2020 zostanie przekazany na Stowarzyszenie „Rzeszowski Klub Amazonka”. Jego prezes Halina Lubera mówi, że „Kobiety Kobietom” to przepiękna inicjatywa pracowników KWP w Rzeszowie.

– Oryginalne ujęcia fotograficzne doskonale oddają piękno pań – policjantek, z jednej strony w pracy codziennej, w umundurowaniu, z drugiej zaś strony w życiu prywatnym, w eleganckich strojach wizytowych – podkreśla Halina Lubera. 

Cel jest bardzo ważny. W Polsce z każdym rokiem zwiększa się zachorowalność, jak i umieralność na raka piersi u kobiet – w ciągu roku wykrywa się u nas 18-19 tys. zachorowań, a 6 tys. pacjentek umiera. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pomysłodawcami kalendarza są: kom. Wojciech Kulig (autor zdjęć) oraz nadkom. Wojciech Leś i mł. asp. Monika Skawińska-Berkowicz z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie. W 2020 r. minie 95. rocznica utworzenia Policji Kobiecej w II Rzeczypospolitej.

Z połączenia historii ze współczesnym problemem walki z chorobą nowotworową – rakiem piersi, powstało hasło przewodnie kalendarza – „Kobiety Kobietom”. – Na cel charytatywny przeznaczono 500 egzemplarzy – dodaje nadkom. Marta Tabasz-Rygiel. 

Rezerwacja kalendarza pod numerami 510 997 021 lub 796 872 316, następnie należy przekazać datek w wysokości co najmniej 20 zł na konto Rzeszowskiego Klubu Amazonki, PBSO/Rzeszów nr 57 8642 1126 2012 1126 9854 0001. Tytuł wpłaty: „Kobiety Kobietom”. 

Projekt powstał przy wsparciu finansowym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policji w Rzeszowie oraz przewodniczącego sejmiku podkarpackiego i prezydenta Rzeszowa.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama