Zdjęcie: Grzegorz Bukała
Reklama

Chcą równiej pozycji kobiet i mężczyzn. W biznesie, nauce, polityce. Działają przeciwko przemocy czy dyskryminacji ze względu na płeć lub orientację seksualną. Rozpoczyna się I edycja konkursu „16 Liderek Równości”.

Można je też nazywać liderkami normalności. Działając na rzecz równości są nie tylko inspiracją do pozytywnych zmian, ale pokazują, jak to się robi. 

Działają lokalnie. Wspierają szeroko rozumiane równouprawnienie płci. Zamiast o tym mówić, organizują inicjatywy, które mają zapobiegać i zwalczać przemoc domową. Promują kobiety w biznesie, pomagają tym, które mają „pod górkę”, działają też na rzecz społeczności LGBTQ+. I to właśnie dla nich jest ten konkurs. 

– Kobietom nie brakuje dobrych pomysłów. Czasem tylko nie mają wsparcia otoczenia. Dlatego tak bardzo ważne jest pokazywanie i nagradzanie tych, które podjęły wyzwanie i mogą być inspiracją dla innych – mówi Magdalena Koryl, pełnomocniczka Stowarzyszenia Kongres Kobiet na Podkarpaciu, i jurorka w konkursie „16 Liderek Równości”. 

Organizatorem konkursu jest Ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie, we współpracy ze Stowarzyszeniem Kongres Kobiet i Forbes Women.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Spośród wszystkich zgłoszeń siedmioosobowe jury wybierze po trzy Liderki Równości z każdego województwa. Następnie z udziałem Ambasador UK oraz przedstawicielek zarządu Kongresu Kobiet, zostanie wyłoniona jedna laureatka z każdego z szesnastu województw w Polsce. 

Podczas gali finałowej zostanie przyznane także specjalne wyróżnienie dla Liderek Równego Biznesu. To ma być forma uznania dla kobiet prowadzących własną firmę, które wspierają inne kobiety poprzez m.in. wprowadzenie dobrych praktyk i polityk zapewniających równość płac, szans i awansu.

Kandydatki mogą same zgłaszać się do konkursu, wypełniając formularz dostępny TUTAJ. Termin mija o północy, 15 lutego. Finałowa gala odbędzie się w Warszawie, planowana jest na 26 marca.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama