Zdjęcie: Materiały prasowe WSIIZ
Reklama

„I Międzyuczelniane Seminarium Kół Naukowych” – pod taką nazwą odbędzie się ciekawe spotkanie o charakterze naukowym, które będzie integrować studentów kół z trzech rzeszowskich uczelni -Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

Jak podkreślają organizatorzy zainicjowana współpraca ma przyczynić się do promocji pracy naukowej wśród studentów. Pierwsze seminarium pt. „Administracja-Bezpieczeństwo-Migracje” odbędzie się 7 listopada br. o godz. 12:00 w sali RA 236 w siedzibie WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie.

– Cieszymy się, że koła naukowe przyjęły nasze zaproszenie i że inauguracyjne spotkanie odbędzie się w siedzibie WSIiZ, która jest reprezentowan, aż przez cztery koła naukowe. Liczymy, iż wkrótce dołączą do nas inne organizacje studenckie – podkreśla Sylwia Banaś, opiekunka Prawniczego Koło Naukowego Lege Artis WSIiZ w Rzeszowie.

Oprócz referatów naukowych zaprezentowana zostanie także działalność kół. Efektem współpracy, poza organizacją seminariów i przygotowaniem wniosków grantowych, ma być również monografia naukowa. Spotkania będą odbywać się cyklicznie, rotacyjnie zmieniane będzie ich miejsce.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Inicjatywa ma pomóc nie tylko w integracji studentów z różnych uczelni, ale także studentów obcokrajowców studiujących w Rzeszowie. Na pierwszym seminarium nasze Koło będzie reprezentował Viktor Saganenko, który wygłosi referat pt. „Evolution of aviation safety in the 21st century and its economic influence on airlines and airports” – mówi Sylwia K. Mazur, opiekunka koła Instytutu Badań nad Cywilizacjami.

Pomysł realizacji międzyuczelnianej współpracy kół naukowych został opracowany przez Michała Ura będącego opiekunem Prawniczego Koła Naukowego na Uniwersytecie Rzeszowskim, Katarzynę Purc-Krowicką, opiekunkę Koła Naukowego Studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego „Enigma” Politechniki Rzeszowskiej oraz Sylwię Banaś z rzeszowskiej WSIiZ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama