Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

8 czerwca w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja Czarodziejów Kodu – bezpłatnych warsztatów dla najmłodszych. Dzieci będą miały okazję wejść w fascynujący świat robotyki, elektroniki oraz programowania.

Najbliższa, rzeszowska edycja Czarodziejów Kodu odbędzie się 8 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Całodzienne warsztaty programistyczne co roku gromadzą setki dzieci w wieku 6-12 lat, w największych polskich miastach.

Najmłodsi poznają podstawy robotyki, elektroniki oraz programowania. Poprzez zabawę nabędą wiedzę, umiejętności techniczne, a także rozwijają logiczne myślenie i kreatywność.

– Prowadziłem już wiele zajęć, ale za każdym razem jestem zaskakiwany kreatywnością i nieszablonowymi pomysłami młodych ludzi – mówi Marcin Nowak, inicjator wydarzenia oraz właściciel firmy programistycznej Decerto, tworzącej oprogramowania dla ubezpieczycieli.

Rzeszowscy Czarodzieje Kodu poruszą dwa główne obszary tematyczne: robotykę oraz programowanie.

W bloku o robotyce dzieci poznają mBot, Photon i Scottie Go. W programie przewidziano m.in. sterowanie czujnikami, odbiór i analizę danych z otoczenia, programowanie robota Scottie. Zajęcia mają rozwijać dziecięce umiejętności techniczne, logiczne.

W bloku programistycznym organizatorzy przewidzieli Code.org, Micro:bit i sieci neuronowe. Dzieci odkryją świat elektroniki i programowania. W programie m.in. nauka o sekwencjach, pętlach, warunkach, programowanie kontroli światła, dźwięków i interakcji.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona –  96. Wejściówki można pobrać ze strony internetowej: czarodziejekodu.pl.

redakcja@rzeszpw-news.pl

Reklama