Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Nagrodę za największy wpływ na umiędzynarodowienie polskiej nauki w obszarze nauk rolniczych i przyrodniczych otrzymał Uniwersytet Rzeszowski. 

W dniach 3-4 grudnia w Warszawie odbyła się konferencja „Polskie uczelnie w światowej perspektywie” organizowana przez wydawnictwo Elsevier. Wyróżnia ono uczelnie, których najnowsze prace naukowe mają największy wpływ na postrzegalność polskiej nauki na świecie. Nagroda promuje wysoką jakość badań naukowych i ich umiędzynarodowienie.

Ranking Elsevier opracowano już po raz trzeci. Prof. dr hab. Marek Koziorowski, który reprezentował Uniwersytet Rzeszowski, odebrał nagrodę za największy wpływ na umiędzynarodowienie polskiej nauki w obszarze nauk rolniczych i przyrodniczych. UR był również nominowany w obszarze nauk humanistycznych. Podstawą był “imponujący wzrost liczby publikacji oraz ponadprzeciętna cytowalność i współpraca międzynarodowa”.

Nagroda dla UR została przyznana za „wytężoną pracę naukową”, która zaowocowała ponad 60-procentowym wzrostem liczby publikacji w tej dziedzinie. Prace pracowników UR powstawały we współpracy międzynarodowej częściej niż w przypadku pozostałych nominowanych uczelni: Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i warszawskiej SGGW.

– Nasze działania na rzecz polskiej nauki zostały po raz kolejny docenione przez środowisko naukowe i przedstawicieli znakomitego wydawnictwa naukowego – cieszy się prof. Marek Koziorowski. – Przyrost wartościowych publikacji o zasięgu międzynarodowym nie tylko buduje pozycję naszego uniwersytetu, ale również pokazuje, że w obszarach biotechnologii, biologii i rolnictwa uniwersytecka nauka prezentuje bardzo wysoki poziom – dodaje.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.