Zdjęcie: GDDKiA Rzeszów

W środę (1 kwietnia) Polski Koncern Naftowy Orlen uruchomił swoją drugą stację paliw przy podkarpackim odcinku autostrady A4 – w Miejscu Obsługi Podróżnych Paszczyna Północ.

MOP Paszczyna Północ znajduje się na wschód od Rzeszowa. Stacja Orlenu znajduje się w kierunku Krakowa. – To druga na podkarpackim odcinku A4 stacja paliw – pierwsza znajduje się na MOP Palikówka k. Łańcuta – przypomina Joanna Rarus z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Na terenie stacji na MOP Paszczyna Północ wybudowano pawilon obsługi podróżnych, który ma powierzchnię ok. 500 m kw. Jest w nim strefa sprzedaży i gastronomii. Stacja jest czynna całą dobę. 

Obecnie na podkarpackim odcinku A4 jest osiem par MOP-ów: Jastrząbka/Jawornik, Paszczyna Płn./Paszczyna Płd., Bratkowice/Dąbry, Łukawiec/Palikówka, Budy/Młyniska, Pawłosiów/Cieszacin, Zamiechów/Kaszyce, Chotyniec/Hruszowice.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wszystkie MOP-y, poza MOP Palikówka, mają przyznaną pierwszą kategorię, a więc są wyposażone w toalety oraz miejsca parkingowe i miejsca do wypoczynku. MOP-y rozmieszczono średnio co 20 km.

Korzystając z MOP-ów, pamiętajcie o higienie rąk, co ma kluczowe znaczenie w walce z koronawirusem.

Zdjęcie: GDDKiA Rzeszów
Zdjęcie: GDDKiA Rzeszów
Zdjęcie: GDDKiA Rzeszów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama